Plaukimo maratonų nugalėtojais tapo LSU plaukikai

Lietuvos plaukimo federacija (LPF) kelerius metus iš eilės organizuoja atviro vandens telkinio plaukimo „Grand Prix“ varžybas. Jas sudaro trys plaukimo maratonai Lietuvoje: Kaune, Lampėdžių karjere (varžybų nuotolio ilgis — 2 km), Platelių ežere (1,8 ir 3,2 km) ir Sudeikiuose, Alaušo ežere (2,5 ir 5 km). Iki šiol varžybos buvo individualios, tačiau šiemet LPF sprendimu jos tapo komandinėmis. Komandą sudaro 4 plaukikai: plaukimo veteranas, moteris ir du plaukikai, neturintys kategorijos.  Būtinas varžybų reikalavimas — ilgesnius Platelių ir Sudeikių maratono nuotolius turi plaukti du komandos nariai. Rezultatai skaičiuojami pagal FINA taškų skaičiavimo sistemą, sportininko nuotolio įveikimo laiką paverčiant taškais. Visų komandos narių taškai buvo sumuojami ir taip nustatomi nugalėtojai.

Plaukimo maratonuose dalyvavo LSU komanda pavadinimu „Rykliai“. Ją sudarė  doc. Birutė Statkevičienė, TRS pirmakursis Jonas Zakarauskas, absolventai Simas Žiaukas ir Erika Bespalko. Po įnirtingos kovos su Kauno centro sporto mokyklos komanda „Broliai ir Co“, kurios gretose buvo vienas geriausių Lietuvos stajerių Grantas Dapkus, jo brolis Paulius, plaukimo veteranas Vilmantas Krasauskas bei daugkartinė Lietuvos plaukimo čempionė Aistė Kubiliūtė, pergalę iškovojo LSU komanda. Kauno centro sporto mokyklos komandai atiteko antroji vieta, trečioje vietoje liko komanda „Poseidonas“, kurią sudarė Aušra Grabauskienė, Algimantas Vilkevičius, Marius Mikalauskas,  Martynas Lauruška.

Tuo pačiu metu Sudeikių maratone vyko 5 km atviro telkinio Lietuvos plaukimo čempionatas. TRS pirmakursis Jonas Zakarauskas tapo šių varžybų sidabro medalio laimėtoju.