Permainingi Akademijos lengvaatlečių pasirodymai

Suomijos sostinėje Helsinkyje tęsiasi  21-asis Europos lengvosios atletikos čempionatas, kuriame rungiasi  Lietuvai atstovaujantys Akademijos studentai ir absolventai.

Helsinkio olimpiniame stadione sprinteris Rytis Sakalauskas prasibrovęs į 100m bėgimo finalą dėl patirtos  traumos negalėjo kovoti dėl medalio. Nors Rytis stojo prie starto linijos, tačiau pajudėjo vos kelis žingsniu, kad iškovotų vietą aštuntą vietą, tačiau pašalinus iš varžybų vieną iš bėgikų, užėmė 7 vietą.

„Rytis traumą patyrė po pusfinalio varžybų, kirtęs finišo liniją ketvirtame žingsnyje. Šiandien finale mes pasirodysime, tačiau greičiausiai po starto šūvio liksime savo vietoje ir iškovosime tik aštuntą poziciją. Gaila. Rytis turėjo realias galimybes kovoti dėl medalių. Jį gerai vertino tiek varžovai, tiek žiūrovai. Jis buvo pirmasis lietuvis Europos čempionato finale. Pačio sportininko nuotaikos labai prastos, suprantama, jis yra maksimalistas,“- teigė Ryčio treneris, LKKA Treniravimo mokslo katedros vedėjas prof. Aleksas Stanislovaitis.

Daugiau apie Ryčio Sakalausko pasirodymą galite žiūrėti:

Po ne itin sėkmingo pasirodymo šuolių į aukštį varžybose, į  rutulio stūmimo finalą prasibrovė Austra Skujytė. Ji atrankoje užėmė  užėmė vienuoliktą vietą – 16.73 m (15.68-16.22-16.73). Šiandien vakare  Austra kovos šių varžybų finale.

Trišuolio rungtyje nepasisekė Mantui Diliui. Vis trys jo bandymai neįskaityti.

Šiandien startuos  kiti Akademijos studentai ir absolventai: Sonata Tamošaitytė (100 m barjerinis bėgimas), Andrius Gudžius (disko metimas), finalinėse šuolių į aukštį varžybose dalyvaus puikiai pirmąją čempionato dieną pasirodęs Raivydas Stanys.

Čempionate visus nudžiugino sprinterė Lina Grinčikaitė. Ji 100 m bėgimo finale iškovojo bronzos medalį.

Europos lengvosios atletikos čempionatas baigiasi šį sekmadienį. Čempionatui  registruoti 1342 atletai iš visų 50 Europos lengvosios atletikos federacijų.