Penktajame LSU Sporto forume žiniomis dalijosi žymūs Europos sporto mokslininkai

Praėjusį ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ arenos amfiteatre įvyko jau penktasis Sporto forumas, organizuojamas Lietuvos sporto universiteto (LSU) – šalies sporto mokslo lyderio.

Sporto forumo tikslas – skleisti Europos ir pasaulio sporto mokslo naujoves, dalytis naujausių tyrimų rezultatais su mokslininkais, doktorantais, studentais ir praktikais, atliekančiais tyrimus ir dirbančiais sporto srityje.

„Pasiekimų sportas yra itin sudėtinga veikla, kuri reikalauja atsidavimo ir ilgamečio darbo. Dalį jaunosios kartos yra sunku motyvuoti siekti ilgalaikių tikslų, nes reikia valios, nuolatinio susitelkimo, o rezultatai pasiekiami negreitai, todėl labai svarbu motyvuoti vaikus siekti profesionalaus sportininko karjeros. Čia ypač svarbus vaidmuo tenka treneriui: jis turi ir sudominti, ir išlaikyti sportininką nuosekliai, kantriai bei kryptingai jį ugdydamas. Taigi trenerio žinios, profesionalumas, ambicijos ir užsidegimas turi būti labai dideli“, – akcentavo LSU rektorė Diana Rėklaitienė.

Apie lyčių lygybę tarp sporto trenerių ir organizacijų vadovų Sporto forume kalbėjo Lidso Beketo universiteto mokslų daktarė Annette Stride, o Europos olimpinių komitetų Vykdomojo komiteto narė Annamarie Phelps pristatė Europos šalių veiklą, susijusią su Tautinio olimpinio komiteto (TOK) lygybės, įvairovės ir įtraukties tikslais 2024 metams.

Pasaulinės antidopingo agentūros, Lengvosios atletikos sąžiningumo padalinio tyrimų ir žvalgybos grupės vadovas Peteris Nicholsonas LSU organizuojamame renginyje nagrinėjo sąžiningumo sporte tematiką.

Pranešimą apie technologijų integravimą į sportininkų rengimo procesą pristatė Prancūzijos futbolo federacijos mokslo ir sportinės veiklos skyriaus vadovas Christopheris Carlingas, anksčiau dirbęs tokiuose klubuose kaip „Manchester United“, „Paris Saint Germain“ ir „Olympique de Marseille“.

Apie sporto politinės galios indeksą Sporto forume kalbėjo Danijos tautinio olimpinio komiteto ir sporto konfederacijos Viešųjų reikalų departamento direktorius Poulas Brobergas, kuris gimtojoje šalyje yra atsakingas už TOK ryšius su Danijos vyriausybe, parlamentu ir savivaldybėmis.

Prie renginio prisidėjo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Olimpinis solidarumas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Nacionalinė sporto agentūra. LSU Sporto forumo informacinis partneris – nacionalinis transliuotojas LRT. Renginio partneris – AB „Audimas“.