Pastaraisiais metais vis daugiau Lietuvos kūno kultūros akademijos studentų, dėstytojų ir administracijos personalo naudojasi Mokymosi visą gyvenimą (MGV)/ Erasmus programos galimybėmis.

Pastaraisiais metais vis daugiau Lietuvos kūno kultūros akademijos studentų, dėstytojų ir administracijos personalo naudojasi Mokymosi visą gyvenimą (MGV)/ Erasmus programos galimybėmis. Per pastaruosius penkerius metus išvykstančio ir kito personalo skaičius išaugo 40%., išvykstančių dalinėms studijoms Akademijos studentų skaičius išaugo beveik 65%. Pastebimai padaugėjo iš užsienio atvykstančių studentų, tačiau kol kas Akademija negali priimti visų norinčiųjų. Per metus LKKA studijuoja apie 30 atvykstančių studentų, du kartus daugiau jų išvyksta iš Akademijos. „Didėjant išvykstančių studentų skaičiui, didėja ir jų sąmoningumas dalyvauti Erasmus programoje, vis labiau siekiama įgyti patirties, žinių ir atvykus skleisti jas savo bendrakursiams, Erasmus seminarų metu. Tai galimybė patobulinti anglų kalbos žinias, kurios labai praverčia sugrįžus skaitant specialybinę literatūrą ir rašant diplominį darbą,“- teigė Akademijos Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Irena Čikotienė.

 

 

Labiausiai Erasmus programos privalumais naudojasi Kineziterapijos, Sporto vadybos ir turizmo bei Treniravimo sistemų programų studentai. „Jie išvyksta į geriausius Europos universitetus – Leuveno katalikiškąjį universitetą (Belgija), Vokietijos sporto universitetą (Kiolnas), Granados universitetą (Ispanija), Barselonos universitetą (Ispanija), taip pat Portugalijos, Belgijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos, Latvijos, Estijos, Turkijos ir kitų šalių aukštąsias mokyklas. Esame sudarę sutartis su 51 aukštąja mokykla iš 25 Europos valstybių“,- teigė I. Čikotienė. Vis didėja partnerinių institucijų dėstytojų susidomėjimas mūsų aukštąja mokykla, studijų programomis, atvykę dėstytojai yra integruojami į Akademijos studijų programas, pristato naujus dėstymo metodus, padeda gerinti akademinę kokybę, taip pat atsiranda gera proga pakviesti partnerius į bendrus projektus. Kaip tik tokių akademinių vizitų metu gimė bendra tarptautinė krepšinio magistro programa su Vusterio universitetu (Jungtinė Karalystė), toliau yra derinama ir greitu laiku bus paskelbta bendra doktorantūros programa su Tartu universitetu. Taip pat 2008/2009 m.m. buvo parengta tarptautinė Kineziterapijos magistro programa anglų kalba, 2009/2010 m.m. – Treniravimo sistemų magistro programa, bei ne diplomą suteikiančios tarptautinės programos – vienų metų Trenerių rengimo kursas, Intensyvūs treniravimo sistemų vasaros kursai.

 

 

Ypatingai užsienio studentus domina kineziterapijos bei treniravimo sistemų programos. Pastarąja domisi Skandinavijos universitetai ir ne aukštojo mokslo institucijos (federacijos, konfederacijos). Labai mažai užsienio šalių universitetų suteikia bakalauro ar magistro laipsnį treneriams. LKKA turėdama gilias ir kompetentingas tradicijas rengti treniravimo sistemų specialistus, yra labai patraukli užsienio partneriams. Šiuo metu Akademija dalyvauja 9 tarptautiniuose projektuose ir koordinuoja 3-jų metų Nordplus „Šiaurės –Baltijos šalių trenerių rengimo tinklo“ projektą, kuriame dalyvauja Latvijos, Estijos, Švedijos ir Danijos universitetai bei sporto institucijos. „Tai- puiki galimybė pasidalinti patirtimi rengiant jaunus trenerius ir patobulinti esamas studijų programas. LKKA ir kitų partnerių institucijų studentai/jauni treneriai turi galimybę klausytis paskaitų geriausių tos srities dėstytojų ir praktiškai taikyti žinias per praktinius užsiėmimus. Tai didžiulė tarptautinė patirtis bei įgyta kompetencija ne tik studentams, bet ir dėstytojams, kurie užmezgė ilgalaikius kontaktus su partnerinėmis institucijomis ir susipažino su kolegų taikomais metodais ir universitetais, kurie neturi universitetinį išsilavinimą suteikiančių programų treneriams rengti. Be to, užsienio studentai labai domisi galimybe studijuoti LKKA, nes ji yra viena iš nedaugelio specializuotų  sporto mokslo aukštųjų mokyklų Europoje“, – pasakojo I.Čikotienė.

 

 

Lietuvos kūno kultūros akademija įsijungė į MVG/Erasmus programą 1999 metais. Tarptautinė veikla Akademijoje vystėsi labai sparčiai, dėstytojai buvo skatinami mokytis užsienio kalbos ir rengti savo dėstomus dalykus anglų kalba, nes atvykstančių studentų skaičius kasmet didėjo ir dėstytojų mobilumas ženkliai spartėjo, taip pat  dėstytojo atestaciniuose nuostatuose vienas iš kriterijų yra skaityti paskaitas partneriniuose užsienio universitetuose ir dėstyti savo studijų dalyką užsienio kalba. 
1997 m. startavusios Erasmus mainų programos teikiamomis galimybėmis jau pasinaudojo daugiau kaip 2 milijonai studentų. 2007-2013 m. – pasibaigus MVG/Erasmus programos etapui, Europe planuoja pasiekti 3 milijonų išvykusių studentų skaičių.