Pasaulio olimpiečių asociacijos forume pradėta Dotacijų programa 2019

Lozanoje oficialiai pradėta Pasaulio olimpiečių asociacijos Dotacijų programa 2019. Forumo metu pirmą kartą organizuotas ir projektų konkursas.

Pasaulio olimpiečių asociacijos Dotacijų programa suteikia galimybę olimpiečiams vykdyti jų poreikius tenkinančius projektus ir padeda skleisti olimpinę dvasią vadovaujantis pagrindine Pasaulio olimpiečių asociacijos misija.

Jau galima teikti 2019 m. finansavimo paraiškas šiose kategorijose:

  • Paslaugų teikimas olimpiečiams
  • Paslaugų teikimas visuomenei
  • NOA plėtra

Kiekvienam olimpiečių vadovaujamam olimpiečiams ar vietos bendruomenėms skirtam projektui gali būti teikiama iki 5000 JAV dolerių dotacija. Norėdami teikti paraišką ar sužinoti daugiau, SPAUSKITE ČIA.

Nuo 2016 m. Pasaulio olimpiečių asociacija jau skyrė daugiau nei 120 dotacijų NOA plėtrai visame pasaulyje. Projektai buvo labai įvairūs – skendimų prevencijos programa Indijoje ir Lietuvoje, viščiukų ferma, vadovaujama olimpiečių bendruomenės, Zimbabvėje, Malaizijos našlaičių vaikų įtraukimas į sporto veiklas ir parama nukentėjusiems nuo konfliktų Kolumbijoje.

Projektų konkursas

Pasaulio olimpiečių forumo metu šiandien pirmą kartą olimpiečiai buvo kviečiami dalyvauti projektų konkurse.

Penkios nacionalinės olimpiečių asociacijos pateikė savo projektų idėjas komisijai ir kitiems olimpiečiams, siekdamos galimybės papildomai gauti 10000 JAV dolerių projekto įgyvendinimui.

„Buvo nuostabių, kūrybingų idėjų, kurios atspindėjo Forumo dvasią ir filosofiją”, sakė Pasaulio olimpiečių asociacijos prezidentas Joël Bouzou OLY. „Mus pribloškė pristatymų kokybė ir aistra. Konkursas buvo tikrai naudinga patirtis olimpiečiams, suteikiantis galimybę išbandyti jėgas realioje situacijoje siekiant finansavimo.”

Nugalėtojais ir 5000 dolerių laimėtojais pripažinti Lietuvos ir Kolumbijos olimpiečių asociacijų projektai.

Kolumbijos olimpiečių projektas, kurį pristatė Jimmy Pino OLY – olimpiečių vadovaujama mentorystės programa, siekianti suteikti moterims daugiau galimybių sporte ir bendruomenėse.  Lietuvos projektą pristatė Birutė Statkevičienė OLY. Projekto tikslas – padėti senyviems žmonėms, našlaičiams ir neįgaliesiems integruotis į bendruomenes sporto ir kūno kultūros pagalba.

„Noriu pasveikinti Lietuvos ir Kolumbijos asociacijas ir padėkoti komisijai ir asociacijų atstovams  už vertinimą,” pridūrė Prezidentas Bouzou. „Noriu padrąsinti kitų šalių asociacijas aktyviai dalyvauti Dotacijų programoje 2019. Finansavimas tikrai pasiekia tikslą ir keičia olimpiečių ir jų bendruomenių gyvenimus.”

Pasaulio olimpiečių asociacijos Dotacijų programai paraiškas galima teikti iki 2019 m. birželio 30 d. Paraiškas peržiūri ir dotacijas skiria Pasaulio olimpiečių asociacijos dotacijų komisija, kurią sudaro Vykdomojo komiteto nariai iš visų žemynų.  Laukiame ir bendrų NOC ir NOA paraiškų.

Norėdami sužinoti daugiau ar pateikti paraišką, spauskite čia.