Pasaulio kiokušin karatė vicečempionė G. Gudeliauskaitė: „Savo mokiniams visuomet patariu būti kovotojais tiek sporte, tiek gyvenime“

Gatvėje prasilenkę su Gabija Gudeliauskaite tikriausiai net nepagalvotumėte, kad ji – kiokušin karatė atletė, pasaulio vicečempionė ir 3 dano meistrė. Nors Gabija jau baigė profesionalią sportininkės karjerą, tačiau karatė vis dar svarbi jos gyvenimo dalis. Lietuvos sporto universitete (LSU) G. Gudeliauskaitė baigė Treniravimo sistemų bakalauro ir magistro studijas, o dabar savo patirtimi ir žiniomis dalijasi su karatė klubo „Rifas“ vaikais.

O kaip Gabijos gyvenime atsirado kiokušin karatė? „Tėvai manė, kad merginai reikia mokėti apsiginti, tad mokykloje nuvedė į karatė būrelį. Čia puikiai sekėsi, o šis kovos menas man labai patiko. Kai mokiausi antroje klasėje, mokytoja vaikų klausė, kuo jie nori būti užaugę. Aš atsakiau, jog noriu būti karatė trenere. Ji nusijuokė ir pasakė, kad mano norai ir pasirinkimai gyvenime dar šimtą kartų pasikeis“, – prisiminimais dalijasi Gabija.

Tačiau norai nepasikeitė. Po mokyklos G. Gudeliauskaitė įstojo į LSU, pasirinko Treniravimo sistemų studijų programą. Studijos universitete suteikė žinių, išugdė suvokimą, kad ir pasiekus pergalę reikia užsibrėžti naujus tikslus, o intensyvios treniruotės leido vis geriau pažinti šio kovos meno pasaulį. Gabija suprato, kad karatė nėra tai, ką matome filmuose. Kiokušin karatė yra kovos menas, tad čia moralinės vertybės ne mažiau svarbios nei technika, ištvermė ir fizinis parengtumas. Ne veltui išvertus iš japonų kalbos „kyokushin“ reiškia „absoliučios tiesos bendruomenė“. Tam pritaria ir LSU alumnė.

„Kiokušin karatė – tai sporto šaka, besiremianti giliomis tradicijomis, Rytų filosofija ir moralinėmis vertybėmis. Geriausi karatė meistrai yra daug iš savęs reikalaujantys, kantrūs, sąžiningi sau bei kitiems, perfekcionistai. Mano manymu, šios savybės svarbios norint tapti nugalėtoju“, – sako Gabija.

Treniruodama vaikus G. Gudeliauskaitė daug dėmesio skiria ne tik technikai, reikiamoms savybėms ir ištvermei ugdyti. Mergina rūpinasi ir skatina, kad vaikai rinktųsi sveiką gyvenimo būdą ir aktyviau leistų laisvalaikį. „Manau, kiekvienas treneris nori išugdyti čempioną – aš nesu išimtis, tačiau tikrai labiau džiaugsiuosi, jeigu daugelis mano sportininkų gyvenime rinksis sveiką gyvenseną ir aktyvų laisvalaikį. Mano tikslas – šiame informacinių technologijų amžiuje vaikams diegti meilę sportui, judėjimui bei ugdyti moralines vertybes“, – sako karatė meistrė.

G. Gudeliauskaitė randa laiko ne tik vaikų treniruotėms ir asmeniniam sportui. Ji sėkmingai dalyvauja jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose ir atranda naują – ugnies fakyrės – veiklą.