PAL studijų programos studentė Danijoje pristatė paauglių fizinio raštingumo tyrimo rezultatus

Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos (Physical Activity and Lifestyle) studijų programos IV kurso studentė Monika Širkaitė dalyvavo Danijoje vykusioje 10-ojoje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje HEPA Europe 2019 / Active Living, and beyond – how to move forward. Daugiau nei 200 mokslininkų iš 30 pasaulio šalių susitiko Pietų Danijos universitete Odensėje dėl bendro tikslo – dalytis gerąja praktika ir patirtimi sveikatą stiprinančio fizinio aktyvumo skatinimo klausimais.

„Per tris itin intensyvias dienas vyko paskaitos, pristatymai, diskusijos ir dar daug kitų aktyvių veiklų. Labai patiko mokslininkės iš Australijos dr. Melody Ding pranešimas Time to put a dollar sign on physical inactivity. Aptarta ir klimato kaitos problema, kuri šiomis dienomis yra aktuali kiekvienam. Skatindami žmones daugiau judėti, vaikščioti ar važiuoti dviračiu ne tik pagerintume žmonių sveikatą, bet ir sumažintume transporto taršą, kuri bene labiausiai prisideda prie klimato kaitos. Iš kiekvienos paskaitos pasiėmiau kažką naujo ir negirdėto – tai kada nors pravers mano profesiniame gyvenime“, – įspūdžiais dalijosi Monika. Ji buvo viena jauniausių konferencijos dalyvių, pristatė LSU atlikto paauglių fizinio raštingumo tyrimo rezultatus.

Vizitą iš dalies rėmė Nordplus-Idrott tarptautinio bendradarbiavimo programa, vienijanti Šiaurės-Baltijos šalių sporto mokslo institucijas.

Nordplus Idrott koordinatorės LSU doc. dr. Ritos Gruodytės-Račienės informacija