PAL studijų programos studentas dalyvavo nuotolinėje tarptautinėje intensyvioje programoje

LSU Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos (Physical Activity and Lifestyle) studijų programos trečio kurso studentas Dangiras Marcinkus, pagal Nordplus Idrott programą 2019–2020 m. m. laimėjęs studijų stažuotę į Pietų Danijos universitetą, neseniai įgyvendino savo užsibrėžtą tikslą – dalyvavo trijų savaičių trukmės tarptautinėje intensyvioje programoje Best practice in childhood physical activity and health. Deja, visame pasaulyje įsiplieskus koronaviruso COVID-19 pandemijai, ši studijų programa šiemet gegužės 11–29 d. buvo vykdoma ne universitete Odensėje, bet nuotoliniu būdu.

„Svarsčiau, ar dar verta jungtis į virtualias šio kurso paskaitas, bet, pasirodo, tikrai vertėjo. Paskaitos vyko kasdien, išskyrus savaitgalius, nuo 10 iki 17 val. Lietuvos laiku. Krūvis buvo išties nemažas, o visa pateikiama informacija – akademinė, mokslinė. Man labiausiai patiko diskusijos su kitais dalyviais, smulkūs tarpiniai atsiskaitymai, intervencijos kūrimas ir įvairių metodų taikymas, nes visa tai skatina tarpusavio bendradarbiavimą ir bendravimą, kūrybiškumą bei lavina bendrą suvokimą. Pasirodo, tai buvo Europos magistro kursai, kurių egzaminą ir aš išlaikiau. Tai labai pakėlė nuotaiką! Liko baigiamasis kurso darbas – esė, kurią turiu pateikti iki birželio 29 d., kad gaučiau 15 ECTS už šį pasirinktą studijų modulį“, – įspūdžiais dalijasi Dangiras.

„Mokymuose iš viso dalyvavo 26 studentai. Be Danijos piliečių, 11 buvo iš užsienio šalių: dauguma jų iš Italijos, nes šis kursas yra sudėtinė jungtinės magistrantūros European Master of Physical Activity and Health studijų dalis, taip pat iš Norvegijos, Vokietijos bei Lietuvos“, – teigia šios intensyvios programos koordinatorius prof. Karsten Froberg (Pietų Danijos universitetas, Sporto mokslo ir klinikinės biomechanikos katedra, Vaikų sveikatos tyrimų centras).

Nordplus Idrott Network – tai Šiaurės ir Baltijos šalių sporto mokslo aukštąsias mokyklas vienijantis tinklas (koordinatoriai – Pietų Danijos universitetas), skatinantis studentų bei dėstytojų akademinio judumo programas. „Džiugu, kad mūsų Universiteto studentai ne pirmus metus turi tokią unikalią galimybę dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose intensyviuose mokymuose bei pasinaudoti Nordplus Idrott studijų mainų programos teikiamais privalumais”, – sako doc. dr. Rita Gruodytė-Račienė, šio tinklo institucinė koordinatorė LSU.

 Apie Nordplus Idrott teikiamas galimybes daugiau informacijos teirautis R. Gruodytės-Račienės (rita.gruodyte@lsu.lt) bei Tarptautinių ryšių skyriuje.