Naujametėse plaukimo varžybose Vilniuje jėgas išbandė ir LSU studentas

Kasmet plaukimo bendruomenė Naujuosius pasitinka tradiciškai: vieni, nepaisydami šalčio, plaukia ar maudosi atviruose vandens telkiniuose, kiti renkasi treniruotes plaukimo baseinuose, o treti dalyvauja plaukimo varžybose. Po dvejų metų pertraukos tokios šventinės varžybos vyko Vilniaus Fabijoniškių baseine. Jose skirtingo amžiaus grupių plaukikai ir plaukimo mėgėjai plaukė ilgas distancijas: jaunesni 800 m, vyresni – 2 arba 3 km. Lietuvos sporto universitetui (LSU) atstovavo būsimasis kineziterapeutas Benas Mačiulaitis.

Jam šios varžybos buvo iššūkis, nes jis ne profesionalus plaukikas, bet jau pusmetį laisvalaikiu per plaukimo treniruotes LSU tobulina savo plaukimo įgūdžius. Kiek anksčiau Benas dalyvavo Lietuvos veteranų plaukimo čempionate ir plaukdamas 100 m krūtine tapo Lietuvos čempionu.

Per šventines varžybas Benas nusprendė save išbandyti plaukdamas 3 km krauliu. Šis plaukimo būdas ne iš lengviausiųjų, bet Benas nuotolį įveikė ir pasiekė tikslą – nuplaukė greičiau negu per 60 min., t. y. per 59 min. 47 sek. Pasak B. Mačiulaičio, po plaukimo nuotaika buvo puiki, nes svarbu nugalėti ne kitą, o save.

Jei dėl pandemijos nebus naujų reikalavimų, kitos varžybos, kuriose ketina dalyvauti LSU plaukikai, vyks Elektrėnuose.

Dr. Birutės Statkevičienės OLY informacija