Ministerijoje pagerbti universiados prizininkai – LSU studentai

30-ojoje vasaros universiadoje, vykusioje liepos 3–14 d. Neapolyje, Italijoje, Lietuvos sporto universiteto studentai laimėjo tris medalius. Auksas ir sidabras atiteko ieties metikams LSU absolventei Livetai Jasiūnaitei ir Treniravimo sistemų studijų programos antrakursiui Edžiui Matusevičiui, bronzos medalį į Lietuvą parvežė Treniravimo sistemų magistrantas, šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje ministras Algirdas Monkevičius pasveikino studentus – 2019 m. vasaros universiados prizininkus.

„Sveikindamas universiados prizininkus ne tik ministerijos, bet ir Vyriausybės vardu linkiu toliau augti ir siekti rezultatų. Sporte svarbus ne tik talentas, bet ir charakteris, užsispyrimas kantriai siekti užsibrėžtų tikslų. Jūs ne tik puikiai garsinate Lietuvos vardą pasaulyje, bet ir esate elgesio modelis tūkstančiams moksleivių, kurie jus stebi ir mokosi iš jūsų“,  – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

„Tai mano antra ir paskutinė universiada, tad džiaugiuosi, kad galėjau ją „baigti“ auksu. Kai matai rezultatus, jie motyvuoja“, – sakė ieties metikė Liveta Jasiūnaitė.

Vadovaujantis Vyriausybės nutarimu už šiuos pasiekimus sportininkams ir jų treneriams bus skirtos piniginės premijos.

Komandinėje įskaitoje Lietuvos studentai užėmė 29 vietą iš 128. Daugiausiai medalių – 82 – iškovojo Japonijos atstovai. Estai iškovojo po vieną aukso ir bronzos medalį ir buvo 35-ti, latviai laimėjo vieną bronzą ir dalinosi 57–68 vietomis.

Sėkmingiausia Lietuvos studentams buvo 2011 metų vasaros universiada Šenženyje, Kinijoje, kur mūsų sportininkai iškovojo 13 medalių. Lietuvos studentai 2013 metais universiados irklavimo varžybose iškovojo 6 aukso medalius. 2015 metais mūsų irkluotojai iškovojo 4 aukso medalius, aukso medalį taip pat iškovojo šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė. 2017 metais Danas Rapšys plaukimo varžybose iškovojo tris – du aukso ir vieną bronzos – medalius, o Lietuvos vyrų studentų krepšinio rinktinė tapo universiados čempione.