LSU su partneriais mokys vaikus saugiai sportuoti

Lietuvos sporto universiteto rektorė doc. dr. Diana Rėklaitienė ir Lietuvos dziudo federacijos prezidentas Vigmantas Sinkevičius pasirašė trišalę bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatyta bendradarbiauti kartu su Europos Dziudo Sąjunga, atstovaujama Prezidento P.Sergejaus Soloveichiko. Sutartyje numatyta keistis sporto mokslo ir praktinėmis žiniomis siekiant bendrų tikslų.

LSU Biomedicinos fakulteto Treniravimo studijų programos Dziudo specializacijos dėstytoja Lolita Dudėnienė papasakojo apie tarptautinį mokslinių tyrimų projektą „Saugus griuvimas – saugi mokykla“ (Safe Fall – Safe School), prie kurio prisijungia ir Lietuvos sporto universitetas. Šiuo projektu siekiama išmokyti mokyklinio amžiaus vaikus taisyklingai griūti ir taip sumažinti traumų riziką.

„Iš pradžių norėjome mokyti kūno kultūros mokytojus mokyklose, bet supratome, kad prasmingiau skleisti informaciją Lietuvos sporto universiteto studentams, kurie taps mokytojais ir treneriais,“ – sakė Lietuvos dziudo federacijos prezidentas Vigmantas Sinkevičius.

LSU rektorė D. Rėklaitienė teigė, kad Universitetas pasirengęs padėti visų sporto šakų, tarp jų ir dziudo, federacijoms. „Gerų rezultatų galime pasiekti tik nuolat bendradarbiaudami, keisdamiesi patirtimi ir analizuodami, ką galime kartu tobulinti ar keisti“, – įsitikinusi LSU rektorė.