LSU studentų triumfas Lietuvos universiadoje

Gegužės 9—11 d. Kaune vyko Lietuvos universiada, kurios programoje — lengvoji atletika, plaukimas, stalo tenisas, dziudo ir aerobinė gimnastika. Kviečiame susipažinti su mūsų aukštosios mokyklos studentų rezultatais.

PLAUKIMAS

Plaukimo varžybose LSU plaukikai laimėjo dešimt asmeninių rungčių ir dvi estafetes. LSU komanda, kuriai vadovauja doc. Birutė Statkevičienė, laimėjo pirmąją komandinę vietą. Varžybas vykdė Lietuvos studentų sporto asociacija.

Net tris kartus varžybų čempionu  tapo būsimas plaukimo treneris, antrakursis Irmantas Vernickas. LSU studentas Vaidotas Blažys, plaukdamas 100 ir 50 m krūtine, parodė itin aukštus (1.00, 23 sek). Su šiuo rezultatu Vaidotas būtų tapęs nugalėtoju tą pačią dieną Anykščiuose vykusiose tarptautinėse varžybose „Sprinto festivalis“ ir būtų aplenkęs pasaulio čempionato prizininką Giedrių Titenį. Pastarasis varžybose „Sprinto festivalis“ tą patį nuotolį įveikė per 1.00,32 sek. Vaidoto 50 m krūtine rezultatas – 28,01 sek. TRS antrakursis Irmantas Vernickas, ryte startavęs varžybose Anykščiuose, nepabūgo tuoj po jų atvažiuoti į Kauną ir ginti LSU garbę studentų varžybose.

Tris pirmąsias vietas laimėjo Londono olimpinių žaidynių dalyvė, penkiakovininkė, LSU pirmakursė Gintarė Venčkauskaitė. Ji laimėjo 50 ir 100 m distancijas, plaukdama laisvuoju stiliumi, bei LSU komandai padėjo laimėti 4 x 50 m mišrią kombinuotą estafetę. Tris pirmąsias vietas laimėjo LSU antrakursė, būsima kineziterapeutė Sigita Matusevičiūtė. Dvi pirmąsias vietas iškovojo antrakursis būsimasis kineziterapeutas, komandos kapitonas Deividas Valentavičius, TRS 4 kurso studentas Simas Žiaukas ir TRS pirmakursis Lukas Pranckevičius. Varžybų prizininkais tapo: pirmakursis Tomas Bendaravičius, antrakursė  Laura Tomaitė, ketvirtakursė Gintarė Akelytė. LSU komandai laimėti pirmąją vietą padėjo ir antrakursis Aurimas Šigabovas bei ketvirtakursis  Edvinas Apčinikovas.

Studentai džiaugėsi labai gražiais nugalėtojų ir prizininkų medaliais. Buvo patenkinti mažomis, mielomis asmeninėmis dovanėlėmis.

Komandų rikuotė : 1. LSU – 357 tašk., 2. VU – 332 tašk., 3. KTU – 277 tašk., 4. MRU – 200 tašk., 5. LSMU – 143 tašk., 6. VGTU – 46 tašk., 7. LEU – 44 tašk., 8. VDA – 26 tašk. 9. LKA – 19 tašk.

LENGVOJI ATLETIKA

Komandinėje įskaitoje pirmosios trys vietos atiteko LSU (23134), MRU (22275) ir VU (21790) komandoms.

Aukso medalius iškovojo LSU studentai:

Lina Grinčikaitė (doktorantė) (tr. E. Norvilas) 100 m – 11.72 sek.

Artūras Janauskas (doktorantas) (tr. E. Norvilas) 400 m b/b – 55.61 sek.

Marius Šavelskis (TRS 1) (tr. K. Jezepčikas, V. Kazlauskas) 5000 m sportiniame ėjime – 19:55,04 sek.

Raivydas Stanys (TSV2 mag.) (tr. A. Gavelytė, A. Baranauskas) šuolyje į aukštį – 2,21 m.

Tomas Vitonis (TRS 4) (tr. A. Gavėnas, V. Čereška) šuolyje į tolį – 7,43 m.

Marius Vadeikis (VAD mag. 2) (tr. R. Petruškevičius) šuolyje į tolį – 7,32  m.

Andrius Gudžius ( TRS 2) (tr. V. Kidykas, A. Miliauskas) disko metime – 63,14 m.

Skirmantas Šimoliūnas (TRS 1) (tr. T. Nekrošaitė, Z. Balčiauskas) ieties metime – 63,90 m.

4×100 m LSU merginų komanda: Asta Vilimaitė (TRS 3) (tr. D. Januševičius), Evelina Auželytė (TRS 1) (tr. A. Skujytė, V. Bogamolovas), Raimonda Meidutė (TRS 3) (tr. D. Januševičius) ir Lina Grinčikaitė (doktorantė) (tr. E. Norvilas) – 49,01 sek.

Sidabro medalius laimėjo LSU studentai:

Loreta Kančytė (TRS 1) (tr. I. Juodeškienė, A. Klebauskas) 800 m – 2:16,22 sek.

Artūras Janauskas (doktorantas) (tr. E. Norvilas) 110 m b/b – 15.09 sek.

Ernestas Raudys (KKU 3) (tr. A. Baranauskas, E. Jurgutis) šuolyje į aukštį – 2,03 m.

Kristina Židonytė (TRS 1 ) (R. Petruškevičius, E. Žilys) šuolyje į tolį – 5,58 m.

Marius Vadeikis (VAD mag. 2) (tr. R. Petruškevičius) trišuolyje – 15,34  m.

Viktorija Barvičiūtė ( ) (tr.  D. Juršienė) ieties metime – 49,03 m.

Bronzos medalius laimėjo LSU studentai:

Lukas Gaudutis (TRS 2) (tr. I. Juodeškienė) 400 m – 49.18 sek.

Žygimantas Kuzminskas (TRS 3) (tr. A. Skujytė, V. Streckis) 110 m b/b – 15.48 sek.

Evelina Auželytė (TRS 1) (tr. A. Skujytė, V. Bogamolovas) šuolyje į tolį – 5,32 m.

Nerijus Luckauskas (tr. T. Intas, T. Nekrošaitė) ietes metime – 60,73 m.

DZIUDO

Komandinėje įskaitoje LSU merginos iškovojo I-ąją vietą, o vaikinai II-ąją.

63 kg – Diana Kiškel (TRS 1) (tr. L. Dudėnienė).

78 kg – Gintarė Klišytė (TRS 4) (tr. L. Dudėnienė).

73 kg – Kęstutis Vitkauskas (TRS 1) (tr. K. Vitkauskas).

81 kg – Martynas Lukoševičius (TRS 1) (tr. P. Vinciūnas).

Sidabro medalius iškovojo LSU studentai:

63 kg – Meda Blaižaitytė (TRS 2) (tr. L. Dudėnienė).

57 kg – Odeta Kašelionytė (FAV 2) (tr. L. Dudėnienė).

70 kg – Giedrė Šileikaitė (2013 absolventė) (tr. L. Dudėnienė).

73 kg – Mantas Jakubavičius (TRS 2) (tr. P. Vinciūnas).

90 kg – Mantas Labalaukis (FAV 1) (tr. P. Vinciūnas).

Bronzos medalius iškovojo LSU studentai:

52 kg – Justina Zitikaitė (FAV 1) (tr. L. Dudėnienė).

63 kg – Ema Butkevičiūtė (TRS 2) (tr. L. Dudėnienė).

57 kg – Justina Valvonytė (TRS 1 ) (tr. L. Dudėnienė).

70 kg – Dominyka Barauskaitė (SPS 2) (tr. L. Dudėnienė).

70 kg – Ugnė Pigagaitė (TRS 2) (tr. L. Dudėnienė).

78 kg-Neringa Gudiškytė-Žebrauskienė (2013m absolventė) (tr. L. Dudėnienė).

81 kg- Marius Postnovas (TSV 4) (tr. K. Vitkauskas).

100 kg -Tautvydas Antanaitis (FAV 1) (tr. L. Dudėnienė).

100 kg – Tomas Paskalucas (TRS 1) (tr. S. Bazys).

AEROBINĖ GIMNASTIKA

LSU komanda bendroje įskaitoje laimėjo I-ąją vietą, surinkusi 56,415 balo, antra vieta atiteko KTU (50,255 balai), trečia vieta –  VU (50,142 balai) komandai.

Penketo rungtyje – Ugnė Jakubauskaiyė (TRS 1), Viktorija Treigytė (TRS1), Enrika Baltrimavičiūtė (KIN 2), Ema Ivanauskaitė (KKU 2), Laura Patianikaitė (TRS 2).

Vieneto rungtyje – Viktorija Treigytė (TRS 1).

Trejeto rungtyje – Ema Ivanauskaitė (KKU 2), Enrika Baltrimavičiūtė (KIN 2), Anastasija Karakuleva (TRS 4).