LSU studentų startai orientavimosi čempionate

Prienuose vyko Lietuvos universitetų orientavimosi sporto čempionatas. Jame dalyvavo 54 studentai (26 merginos ir 28 vaikinai) iš  9 universitetų, o rezultatais džiugino mūsų atstovai.

Pirmą dieną vyko vidutinio nuotolio asmeninės komandinės varžybos. Vaikinai turėjo įveikti 7,6 km su 16 kontrolinių punktų. Šioje rungtyje nepralenkiamas buvo LSU Sportinės rekreacijos ir turizmo studijų programos 3 kurso studentas  Karolis Lazdauskas,  nuotolį įveikęs per 44 min. 54 sek.. Antrą ir trečią vietas užėmė Vilniaus universiteto atstovai. LSU Kineziterapijos studijų programos 2 kurso studentas Valentas Žymančius nuotolyje sugaišo 50 min. 20 sek. ir užėmė penktą vietą, Treniravimo sistemų bakalauras Vaidas Mockus ( 68 min. 38 sek.) liko 16 vietoje, Treniravimo sistemų studijų programos 3 kurso studentas  Linas Žiaukas taip pat sėkmingai įveikė nuotolį.

Merginos turėjo įveikti  5,9 km su 12 kontrolinių punktų.  Iš mūsų merginų geriausia pasirodė LSU Sportinės rekreacijos ir turizmo studijų programos 1 kurso studentė Vilija Revaitė užėmusi ketvirtą vietą  (55 min. 09 sek.). Čempione tapo KTU atstovė.

Antrą dieną vyko komandinės trijų etapų estafetės rungties varžybos. Jose kovojo 6 merginų ir  8 vaikinų komandos. Vaikinai turėjo įveikti kiekvienas po 5 km su 13 kontrolinių punktų , o merginos- 3,8 km su 10 kontrolinių punktų.

Pirmame etape LSU komandai atstovavo Vaidas Mockus, antrame- Valentas Žymančius, o trečiame- Karolis Lazdauskas. Karolio pastangomis, mūsų komanda iš ketvirtos vietos pakilo į antrą bei iškovojo bronzos medalius. Pirmą vietą iškovojo Vilniaus universiteto orientacininkai.

LSU merginų estafetės komanda atkakliai kovojo dėl medalių, tačiau, dėl vienos bėgikės traumos, pritrūko jėgų ir užėmė ketvirtą vietą. Vilija Revaitė  pirmajame etape buvo pirma. Antrajame etape  Agnė Žegytė , iki parodomojo kontrolinio punkto, taip pat  bėgo pirma, bet padarė klaidą, pasirinkusi netinkamą kelio variantą,  ir grįžo tik ketvirta.

Bendroje  komandinėje įskaitoje LSU komanda užėmė trečią vietą. Pirmas- Vilniaus universitetas, antras- Kauno technologijos universitetas.