LSU studentų pergalės Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybėse

Dzūkijos sostinėje Alytuje vyko atviros Lietuvos žiemos pirmenybės. Varžybose dalyvavo 358 dalyviai iš 28 plaukimo mokyklų ir klubų. Be mūsų šalies atletų, varžybose dalyvavo gausus būrys plaukikų iš Lenkijos ir Ukrainos.

Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentai ne kartą kopė ant nugalėtojų pakylos. Varžybų daugkartiniais prizininkais tapo plaukimo specializantai, kurie savo ateities planus sieja su trenerio profesija.

Treniravimo sistemų (TRS) studijų programos trečiakursis Eimantas Milius šiose varžybose pelnė visų spalvų medalius: plaukdamas 4 x 100 m kombinuotą estafetę užėmė pirmą vietą, 200 m kompleksiniu plaukimu – antrą, o 100 m krūtine – trečią.
TRS pirmakursė Erika Martišiūtė asmeninių pergalių kolekciją papildė keturiais sidabro medaliais: antrąsias vietas užėmė 200 m ir 400 m kompleksinio plaukimo, 4 x 100 m kombinuotos estafetės ir estafetės laisvuoju stiliumi rungtyse. TRS pirmo kurso studentas Saulius Valatkevičius medalius iškovojo estafetiniuose plaukimuose: pirma vieta 4 x 100 m laisvuoju stiliumi ir 4 x 100 m kombinuotoje estafetėje.
Pirmakursis Paulius Martinkėnas, plaukdamas 100 m nugara, tik 0,49 sekundės dalies atsiliko nuo trečią vietą laimėjusio varžovo.

Studentai varžėsi dėl bilieto į pasaulinę Universiadą, kuri šią vasarą vyks Italijos mieste Neapolyje. Į šį studentų forumą atrankos periodas baigsis balandžio pabaigoje. Būtent per trumpą laikotarpį plaukikai sieks įvykdyti Universiados atrankos normatyvus.

Treniravimo mokslo katedros doc. dr., LPF viceprezidentės Ilonos Zuozienės informacija