LSU Studentų mokslinėje draugijoje – nauji vadovai

Spalį Lietuvos sporto universiteto (LSU) Studentų mokslinė draugija (SMD) išsirinko naujus vadovus. Pirmininku tapo Benas Mačiulaitis, pavaduotoju – Ramūnas Pugžlys, Kineziterapijos studijų programos antrakursiai.

Sveikiname naujus LSU SMD vadovus ir kviečiame su jais susipažinti.

Papasakokite apie save. Ką veikėte iki studijų LSU ir kodėl pasirinkote mūsų Universitetą?

Benas Mačiulaitis

Benas: Esu 27-erių kaunietis. Mano pirmosios trejų metų studijos buvo statybos inžinerija Kauno technikos kolegijoje (KTK). Pagal „Erasmus“ mainų programą buvau išvykęs į Portugaliją.

Beje, studijas KTK derinau ir su tarnyba Krašto apsaugos savanorių pajėgose. Įgijau vyr. eilinio laipsnį, buvau skyriaus vadas. Tarnybą baigiau 2019 m.

Prieš ketverius metus kartu su broliu pradėjome šeimos verslą – prekybą importuojamais vaisiais iš Ispanijos. Šia veikla užsiimu iki šiol. Be to, nuo 2018 m. dirbu Kazickų šeimos fonde. Esu fondo organizuojamos programos „Jaunimas gali“ koordinatorius.
Laisvalaikį mėgstu leisti fiziškai aktyviai, tad vedamas savo pomėgio ir noro įgyti teorinių bei praktinių žinių pasirinkau Kineziterapijos studijas LSU.

Ramūnas Pugžlys (kairėje)

Ramūnas: Prieš studijas LSU dirbau autoservise, buvau atsakingas už klientų aptarnavimą ir proceso priežiūrą.
Visą gyvenimą einu koja kojon su sportu, todėl ir esu LSU.

Ar sportuojate? Jei taip, kokia sporto šaka labiausiai traukia?

Benas: Stengiuosi sportuoti, kai tik tam turiu laisvo laiko. Labiausiai domiuosi krepšiniu, tačiau dabar nežaidžiu dėl patirtų traumų. Taigi daugiausia laiko stengiuosi skirti plaukimo ir raumenų stiprinimo pratyboms.

Ramūnas: Sportavau, sportuoju ir sportuosiu. Domiuosi sveika gyvensena. Esu įsitikinęs, kad sveikas žmogus = laimingas žmogus = laimingas gyvenimas.

Jaunystėje išbandžiau daug sporto šakų, bet pasilikau lengvojoje atletikoje, pasirinkau dešimtkovės rungtį. Turbūt todėl, kad geriausiai sekėsi.

Ar domitės sporto mokslo pasiekimais?

Benas: Studijos LSU paskatino domėtis sporto mokslo pasiekimais kur kas aktyviau nei tai dariau iki studijų pradžios.

Ramūnas: Kai įstojau į Universitetą, pradėjau daugiau domėtis sporto mokslo ir sveikatinimo srities tyrimais. Nustebino tai, kad sveikatingumo srityje tiek daug naujovių, bet aplink dar daug sergančių ir nelaimingų žmonių…

Kokie LSU SMD vadovai būsite?

Benas: Sieksiu geriau pažinti Universiteto administraciją, vadovus, dalytis su jais savo pastebėjimais, pasiūlymais dėl studentų mokslinių tyrimų. Tikiuosi, pavyks sklandžiai bendradarbiauti ir su Universiteto vadovais, ir su SMD nariais. Stengsiuosi paįvairinti LSU SMD veiklą.

Ramūnas: Būti vienam iš LSU SMD vadovų man – nauja patirtis, nauji įspūdžiai, naujos pažintys, daugiau pasitikėjimo savimi.
Ir pats noriu susipažinti su sporto mokslo tyrėjais, ir studentus kviesiu daugiau domėtis LSU mokslo laboratorijose atliekamais moksliniais tyrimais.

Esate truputį vyresni negu jūsų kolegos studentai. Kaip jaučiatės LSU?

Benas: Stebint jaunesnius grupiokus labai įdomu tyrinėti skirtumus. Jų tikriausiai yra todėl, kad esame ir iš skirtingų aplinkų, ir skirtingo amžiaus. O LSU jaučiuosi puikiai.

Ramūnas: LSU jaučiuosi puikiai, daug naujo ir įdomaus išgirstu per paskaitas bei pratybas.

Kalbėjosi LSU SMD koordinatorė Birutė Statkevičienė OLY