LSU studentės M. Aželionytės svajonė – paralimpinės žaidynės

Lietuvos sporto universiteto studentė Fizinio ugdymo ir sporto programos studentė, dziudo sportininkė Monika Aželionytė

LSU studentė, dziudo sportininkė Monika Aželionytė

Lietuvos sporto universiteto Fizinio ugdymo ir sporto programos pirmakursė Monika Aželionytė siekia ne tik pedagogės diplomo, bet ir sportinių aukštumų. Ji – viena perspektyviausių Lietuvos dziudo sportininkių. Sėkmingai prasidėjusią kovą dėl kelialapio į Paryžiaus paralimpines žaidynes, atletę sustabdė trauma, tačiau ją išsigydžiusi, kartu su trenerėmis Lolita Dudėniene ir Sandra Žievyte, toliau planuoja siekti pergalių.

Šiais mokslo metais metais Lietuvos sporto universitete pradėjusi studijas atletė sako, kad mokyti vaikus – jos dar viena svajonė. Regos negalią turinti studentė siekia derinti intensyvų sportininkės ir studentės gyvenimą.

„Nuo vaikytės norėjau būti fizinio ugdymo mokytoja. Džiaugiuosi, kad pavyksta suderinti ir studijas bei sportą. Dieną lankau paskaitas, o vakare laukia treniruotės. Jaučiu dėstytojų ir kurso draugų palaikymą. Labai įdomios paskaitos, praktinės pratybos, jau susipažinau su lengvąja atletika, gimnastika ir kitomis sporto šakomis“, – pasakojo Monika.

Ji atskleidžia, kad dziudo sportuoja jau 11 metų, o didžiausia svajonė – kada nors startuoti paralimpinėse žaidynėse.  Perspektyvi sportininkė pastaruoju metu rodė puikius rezultatus –IBSA Grand Prix Heidelberge (Vokietija) varžybose vasarį svorio kategorijoje iki 70 kg ji buvo penkta ir iškovojo 120 paralimpinio reitingo taškų. Jei ne trauma, Monikai nedaug trūko, kad patektų tarp šešių sportininkių, kurios galėjo startuoti žaidynėse. Šiuo metu reitinge ji užima dešimtą vietą pasaulyje.

„Monika – pavyzdinga studentė ir sportininkė. Ji sėkmingai rungiasi ne tik atletų su negalia varžybose. Ne karto tapo šalies čempione, nugalėjo įvairiose turnyruose. Kai išsigydys traumą ir galės sportuoti, neabejoju, kad nudžiugins puikiais rezultatais“, – sakė Monikos trenerė, LSU dėstytoja Lolita Dudėnienė.