LSU studentei Gintarei Venčkauskaitei – Pasaulio taurės etapo bronza

Pirmajame šiuolaikinės penkiakovės 2021 m. Pasaulio taurės etape Lietuvos sporto universiteto (LSU) Treniravimo sistemų studijų programos studentė Gintarė Venčkauskaitė iškovojo bronzos medalį.  Jos treneris – LSU Treniravimo mokslo katedros dėstytojas Paulius Aleksandravičius.

Lietuvos sportininkė Budapešte vykstančių varžybų finale surinko 1362 taškus ir nusileido tik dviems britėms – Kate French (1403) ir Joannai Muir (1388).

G. Venčkauskaitė dieną pradėjo užimdama 21-ąją vietą tiek plaukimo, tiek fechtavimosi rugtyse. Pirmojoje kaunietė distanciją įveikė per 2 min. 16 sek. ir į savo sąskaitą įsirašė 278 taškus.

Fechtuodamasi G. Venčkauskaitė laimėjo 16 kovų iš 35 ir pelnė dar 196 taškus.

Jodama Lietuvos atstovė dėl 12 sek. viršyto laiko limito pelnė 288 taškus iš 300 galimų, tačiau tai buvo aukštas 9-as rezultatas šioje rungtyje.

Prieš bėgimo ir šaudymo rungtį G. Venčkauskaitė turėjo 762 taškus (14 vieta), o nuo trečiąją vietą tuomet užėmusios baltarusės Irinos Prasiancovos ją skyrė 54 sek.

Savo mėgstamoje rungtyje kaunietė įrodė, kad bėgant ir šaudant jai gali prilygti mažai varžovių. Lietuvos sportininkė distanciją įveikė per 11 min. 40 sek. ir tapo jos nugalėtoja (600 taškų). Bendrojoje įskaitoje tai leido pakilti į trečiąją vietą!