LSU studentė Gintarė Venčkauskaitė pasaulio taurės finale iškovojo aukso medalį

Pasaulio taurės finale, vykusiame gegužės 25 d., aukso medalį laimėjo Lietuvos penkiakovininkė, olimpietė Gintarė Venčkauskaitė. Pasaulio taurės finale dalyvavo 36 geriausios pasaulio penkiakovininkės. Į šias varžybas, pagal aukščiausius reitingus, jos atsirinko per 4, prieš tai vykusius, pasaulio taurės etapus. Pasaulio taurės finale dalyvavo trys Lietuvos penkiakovininkės: Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Gintarė Venčkauskaitė ir Elzė Adomaitytė. Jauniausioji sportininkė Elzė į finalą nepateko, o Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė po nesėkmingo jojimo, finale toliau nebedalyvavo.

„Buvo labai gera diena,” – su džiaugsmo ašaromis sakė Gintarė Venčkauskaitė. „Labai džiaugiuosi, kad pavyko išmokti visas pamokas, kurias davė prieš tai buvę pasaulio taurės etapai. Tai, manau, lėmė, kad šiandien tikrai jaučiausi labai stipriai ir įvykdžiau mūsų su treneriu planą šimtu procentu. Buvo šiek tiek neįprasta bėgti pirmai. Visą laiką jaučiau spaudimą iš vengrės ir neutralios atletės, kurios bėgo antra ir trečia, tačiau su šia įtampa susitvarkiau“, – apie varžybų eigą pasakojo olimpietė, dabar turinti du pasaulio taurės finalo medalius (2018 m. sportininkė yra laimėjusi bronzą).

Po fechtavimo ir plaukimo rungčių Gintarė bendroje įskaitoje buvo nukritusi į šeštą vietą, taigi bėgimo ir šaudymo rungtyje startavo šešta. Tačiau jau po pirmojo rato Gintarė bėgo pirma. Sėkmingos šaudymo serijos taip pat prisidėjo prie to, kad atstumas tarp jos ir artimiausios varžovės tik didėjo.

Po laimėjimo pasaulio taurės finale Gintarė Venčkauskaitė prie savo olimpinio reitingo pridėjo 80 taškų ir labai užtikrintai lenkia arčiausiai esančią lietuvę Laurą Asadauskaitę-Zadneprovskienę. Olimpinio reitingo taškai lems, kurios iš Lietuvos penkiakovininkių važiuos į Paryžiaus olimpines žaidynes.

 Iki olimpinių žaidynių Lietuvos penkiakovininkai dar ruošiasi dalyvauti pasaulio čempionate Kinijoje, kuris vyks birželio 9–16 d. Šių varžybų nugalėtojai iškovos bilietą į olimpines žaidynes.

Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos informacija ir nuotrauka