LSU studentas R. Baciuška iškovojo trečią Dakaro ralio beduiną savo karjeroje

Penktadienį Saudo Arabijoje finišavo prestižinis Dakaro ralis, kuriame trečią kartą iš eilės ant podiumo lipo Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentas Rokas Baciuška. Trečiąją ir antrąją vietas atitinkamai 2022 ir 2023 metais SSV klasėje iškovojęs Lietuvos lenktynininkas šįkart ant trečiojo pakylos laiptelio lipo galingesnėje „Challenger“ klasėje.

R. Baciuška su šturmanu Oriolu Vidaliu Montijano („Can-Am Factory Team“) išsaugojo trečiąją poziciją po penktadienį vykusio paskutinio etapo aplink Yanbu miestą. Čia sportininkams teko nuvažiuoti 328 km, iš kurių 175 km sudarė greičio ruožą.

LSU studentas finišavo per 1 val. 59 min. 33 sek. ir užėmė penktąją vietą. Jo pagrindinis konkurentas ir komandos draugas čilietis Francisco Lopezas finišavo per 2 val. 8 min. 26 sek. ir rimtesnio iššūkio lietuviui nemetė.

„Esu atsipalaidavęs ir noriu namo, – po finišo šypsojosi R. Baciuška. – Viskas gerai, žinau, kad nebereikės rytoj važiuoti, bet laukia skrydžių maratonas iki namų, bus lyg paskutinis Dakaro etapas.“

Sportininkas prisipažino, kad paskutiniame greičio ruože važiavo saugiai, bet palaikydamas greitį.

„Ačiū komandai, rėmėjams ir fanams. Man tai buvo sunkiausias Dakaras iš visų ir mes jį atlaikėme. Labai smagu. Paskutinis etapas nebuvo mano tipo, iš pradžių buvo akmenų, todėl saugojomės. Pavyko nepradurti ratų. Bet kokiu atveju, greičio ruožas buvo kone trigubai trumpesnis nei daugelis, todėl buvo paprasčiau“, – sakė R. Baciuška.

Lietuvos lenktynininkas šiame Dakare dukart buvo greičiausiųjų trejetuke – septintajame greičio ruože užėmė antrąją vietą, devintajame – trečiąją. LSU studentas atskleidė, kad jau po trijų savaičių planuoja startuoti kitose lenktynėse, bet apie šią naujieną papasakos jau būdamas Lietuvoje.

„Challenger“ klasėje iš 42 Dakaro ralyje startavusių dalyvių klasifikuoti 28. Šių metų Dakaro ralį sudarė prologas ir 12 etapų. Iš viso sportininkai per 14 dienų turėjo įveikti 7891 km.