LSU studentai universiadoje iškovojo visų spalvų medalius

XXVII-oje vasaros universiadoje Kazanėje (Rusija) Lietuvos sporto universiteto sportininkai iškovojo visų spalvų medalius. Auksą pelnė irkluotoja Donata Vištartaitė, sidabro ir bronzos medalius bėgikės Lina Grinčikaitė ir Eglė Balčiūnaitė. Universiadoje Rusijoje sėkmingai pasirodė dauguma LSU sportininkų, kurie buvo netoli apdovanojimų pakylos ar pateko į savo rungčių finalus. Kitų universiteto studentų startai: Ričardas Nekrošius (kartu su LSU absolventu Andrejumi Olijniku) – dvivietės baidarės irklavimas,  500 m (1 min. 36,2593 sek.), 4 vieta, 1000m (3 min. 33,558 sek.), 6 vieta; Giedrė Klišytė- sambo (iki 80 kg), 5 vieta; Raivydas Stanys – šuolis į aukštį (2.20 m), 7 vieta; Santa Pakenytė – dziudo (+78 kg), 7 vieta, absoliuti svorio kategorija- 7 vieta; Ieva Ščiukauskaitė – ieties metimas (43,98 m), 8 vieta; Sonata Tamošaitytė- 100 m barjerinis bėgimas (13.35), 8 vieta; Gintarė Klišytė- dziudo (iki 78 kg), 9 vieta; Laimonas Smulkys ir Vytautas Vasiliauskas- dvivietės kanojos irklavimas, 500m (2min. 6,237 sek.), 8 vieta, 1000m (4 min. 41,852 sek.), 9 vieta, Marius Vadeikis- šuolis į tolį (7.44 m), 11 vieta; Lina Andrijauskaitė – šuolis į tolį (6.02 m), 16 vieta; Egidijus Dilys – 200 m bėgimas (21,32), 18 vieta; Ernestas Raudys- šuolis į aukštį (2.05 m), 26 vieta; Paulius Petronis – boksas (iki 75kg) pralaimėjo aštunfinalyje, Vaidotas Blažys – 50 m plaukimas krūtine (28.61), 25 vieta, 100 m (1.03,80)- 27 vieta.

Universiadoje Kazanėje dalyvavo geriausi mūsų šalies studentai, į Rusiją išvyko ir 17 Lietuvos sporto universiteto sportininkų: Lina Andrijauskaitė, Eglė Balčiūnaitė, Egidijus Dilys, Lina Grinčikaitė, Raivydas Stanys, Ieva Ščiukauskaitė, Sonata Tamošaitytė, Marius Vadeikis, Ernestas Raudys, Santa Pakenytė, Gintarė Klišytė, Paulius Petronis, Vaidotas Blažys, Ričardas Nekrošius, Laimonas Smulkys, Vytautas Vasiliauskas ir Donata Vištartaitė. Sportininkams gerai pasirodyti padėjo treneriai Austra Skujytė, Donatas Januševičius, Petras Vinciūnas, Vidas Bružas. Universiadoje teisėjavo tarptautinės kategorijos teisėjas LSU docentas, Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos prezidentas Aleksandras Alekrinskis. Lietuvos delegacijai vadovavo Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) prezidentas, LSU Sporto ir laisvalaikio centro vedėjas Česlovas Garbaliauskas.

Universiada yra svarbiausias sporto renginys po olimpiados. Jį rengia Tarptautinė universitetinio sporto federacija (FISU). Šiais metais universiadą organizuoti buvo patikėta Rusijos miestui Kazanei. Totorijos Respublikos sostinė šiltai priėmė sportininkus, kurie rungėsi moderniose sporto bazėse. Universiados kaimelyje apsigyveno 12 000 atletų, jis pastatytas specialiai šioms žaidynėms. Pasibaigus universiadai, kaimelyje gyvens šio regiono universitetų studentai.

Liepos 6- 17 dienomis dėl medalių sportininkai kovojo 27 sporto šakose. Pirmą kartą universiadoje vyko bokso, sinchroninio plaukimo, sambo, mažojo regbio, akademinio bei baidarių ir kanojų irklavimo varžybos.

Lietuvos studentai iškovojo 10 medalių: 6 aukso, 1 sidabro ir 3 bronzos (11 vieta bendroje įskaitoje). Kaimynai latviai pelnė 1 sidabro ir 2 bronzos (48 vieta), estai po 1 sidabro ir bronzos medalį (62 vieta). Nebuvo lygių universiados šeimininkei Rusijai, kuri iškovojo 292 medalius- 155 aukso, 75 sidabro ir 62 bronzos. Antra- 77 medalius iškovojusi Kinija (26, 29, 22), trečia- Japonija, jos studentai pelnė 84 medalius (24, 28, 32).

Pirmoji universiada surengta 1959 metais Turine (Italija). Nuo 1981 žiemos ir vasaros universiados vyksta tais pačiais metais.

Lietuva universiadose dalyvauja nuo 1993 metų. Pirmuosius medalius iškovojo šokių ant ledo pora Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas. Per du dešimtmečius (įskaitant ir šią universiadą) šalies studentai iškovojo 35 medalius. Sėkmingiausia buvo 2011 metų vasaros universiada Šendžene (Kinija). Tuomet mūsų sportininkai iškovojo 13 medalių.