LSU studentai Lietuvos plaukimo čempionate pasipuošė įvairių spalvų medaliais

Savaitgalį Klaipėdoje, 50 m baseine, griežtomis Covid-19 pandemijos sąlygomis vyko Lietuvos plaukimo čempionatas. Jame dalyvavo Lietuvos sporto universiteto (LSU) Treniravimo sistemų studijų programos studentai bei absolventai.

Andrius Šidlauskas, 2021 m. Tokijo olimpinės rinktinės narys, buvo pripažintas geriausiu Lietuvos čempionato sportininku. Jis tapo čempionu 50 m, 100 m, 200 m krūtine nuotoliuose, kartu su Panevėžio Žemynos komanda 4 x 100 m kombinuotoje estafetėje iškovojo sidabro medalį.

LSU absolventas Eimantas Milius triumfavo 200 m kompleksinio plaukimo nuotolyje, buvo trečias kartu su Kauno plaukimo mokyklos sportininkais 4 x 100 m kombinuotoje estafetėje ir ketvirtas 50 m nugara nuotolyje.

Julius Bačkulis iškovojo bronzos medalį plaukdamas 50 m laisvuoju stiliumi, šeštąją vietą – 100 m laisvuoju stiliumi ir penktąją vietą – 4 x 100 m laisvuoju stiliumi estafetėje.

Paulius Martinkėnas plaukė 4 x 100 m kombinuotoje estafetėje: su Kauno plaukimo mokyklos 2 komanda iškovojo trečiąją, o 50 m nugara – šeštąją vietą.

Čempionate dalyvavo ir neįgalieji. LSU studentas Edgaras Matakas gerino Lietuvos rekordus 50 m ir 100 m krūtine nuotoliuose.

LSU Treniravimo mokslo katedros dėstytoja doc. Ilona Judita Zuozienė buvo stiliaus teisėja, dr. Birutė Statkevičienė – posūkio ir laiko teisėja.

Čempionate teisėjavo ir studentai – Mantas Plečkaitis (starto teisėjas), Deimantė Ivanauskaitė (posūkio ir laiko teisėja), Monika Širvaitytė. LSU absolventai sudarė teisėjų kolegijos pagrindą: Saulius Binevičius – čempionato direktorius, Loreta Bakutienė ir Kęstutis Margevičius – Tarptautinės plaukimo federacijos teisėjai, Inga Pravdinskienė – vyriausioji sekretorė, Robertas Vilkelis – elektroninės laikų fiksavimo sistemos vadovas ir kt.

Doc. dr. Ilonos Juditos Zuozienės informacija, Justinos Butkutės ir Dano Macijausko nuotraukos