LSU studentai ir dėstytojai padeda įprasminti Lietuvos olimpiečių iniciatyvas

Baigiantis mokslo metams LSU Kineziterapijos studijų programos antrakursė Žyginta Kernagytė kartu su plaukimo dėstytoja dr. Birute Statkevičiene mokė plaukti Lazdijų rajono socialinės globos namų „Židinys“ ir Veisiejų dienos centro vaikus, o LSU dėstytoja dr. Kristina Visagurskienė vedė pratybas „Pusiausvyros ir koordinacijos lavinimas vyresniame amžiuje“ Veisiejų miesto ir Veisiejų socialinės globos namų gyventojams.

Šios naudingos pamokos – tai jau ne vienus metus Lietuvos olimpiečių asociacijos (LOA) narių ir jos viceprezidentės LSU lektorės, Miuncheno olimpinių žaidynių dalyvės dr. Birutės Statkevičienės plėtojamos iniciatyvos. Kartu su dr. B. Statkevičiene LSU absolventės Sidnėjaus olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja irkluotoja Birutė Šakickienė, lengvaatletė Rita Ramanauskaitė, Maskvos olimpinių žaidynių čempionė, LOA prezidentė Lina Kačiušytė, Pekino olimpinių žaidynių sidabro medalio savininkas penkiakovininkas Edvinas Krungolcas organizuoja vaikų mokymą plaukti, olimpizmo idėjų sklaidą, susitikimus su įvairaus amžiaus Lietuvos gyventojais, skatindami juos sveikai gyventi.

Pernai LOA nariai aplankė jaunuosius karatė sportininkus Pakaunėje, užpernai viešėjo Birštone, kur stovyklavo jaunieji šio miesto ir jo apylinkių lengvaatlečiai. Džiugu, kad ir šiemet LOA iniciatyvą mokyti vaikus plaukti palaiko patyrę specialistai – įvairiuose Lietuvos paplūdimiuose plaukimo pradžiamokslį vaikams atskleidžia plaukimo treneriai, gelbėtojai.

LOA talkina LSU studentai Marija ir Marius Skripkaičiai, Deimantė Ivanauskaitė, Viktorija Šulgaitė. Olimpiečiai ir jų padėjėjai atkreipia dėmesį, kad ir vaikai, ir suaugusieji dažnai pervertina savo gebėjimus plaukti. Todėl labai svarbu įvairaus amžiaus žmones mokyti plaukti ir sveikai gyventi, supažindinti su olimpinėmis idėjomis.

Dr. Birutės Statkevičienės informacija