LSU studentai ir dėstytojai – intensyvioje programoje Inholland taikomųjų mokslų universitete

Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentai ir dėstytojai  kovą–balandį dalyvavo šešių savaičių trukmės mišrioje intensyvioje programoje „Elgesio pokyčių palaikymo iššūkiai žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis“, kuri vyko Inholland taikomųjų mokslų universitete, Harleme, Olandijoje.

Programos metu studentai ir dėstytojai turėjo galimybę diskutuoti apie elgesio keitimo sunkumus bei savo, kaip fizinio aktyvumo ir gyvenimo būdo specialisto, vaidmenį. Pranešėjai iš įvairių Europos šalių skaitė paskaitas apie gyvenimo būdo veiksnius, tokius kaip fizinis aktyvumas, streso mažinimas ir mityba. Profesorius Aivaras Ratkevičius skaitė pranešimą „Ūmūs griaučių raumenų prisitaikymai prie neveiklumo“, o  docentė Simona Pajaujienė vedė „Nirvanna Fitness pratybas. Studentų grupės analizavo įvairius pacientų ir klientų atvejus bei parengė intervencijos planą žmonėms, sergantiems lėtine liga. 

„Mišri intensyvi programa Olandijoje buvo tiesiog fantastiška! Nežinojau, ko tikėtis, nes tokioje programoje dalyvavau  pirmą kartą. Paskaitos ir seminarai buvo ne tik informatyvūs bei naudingi, bet ir smagūs, įtraukiantys. Dėstytojai pateikė naujų įžvalgų, atskleidė holistinį požiūrį į tam tikrus atvejus. Labai džiugino ir užsiėmimai laisvalaikiu, kada galėjome susipažinti ir kartu smagiai leisti laiką su kitų universitetų studentais. Visa programa buvo puikiai organizuota, papildėme savo žinių kraitelį, susipažinome su naujais žmonėmis, o neįkainojami įspūdžiai liks visam gyvenimui“, –  įspūdžiais dalijosi  Kineziterapijos studijų programos magistrantas Rok Pivec.