LSU studentai bus rengiami pagal legendinio Lietuvos futbolininko sukurtą metodologiją

Lietuvos sporto universitetas (LSU) įsigijo ilgamečio Lietuvos futbolo rinktinės kapitono Aurelijaus Skarbaliaus parengtą modernią trenerių rengimo metodologiją „Auri – Dohm“. LSU futbolo specializacijos studentai nuo šiol galės remtis Danijoje sukurta ir Lietuvos futbolui pritaikyta vaikų ir jaunių treniravimo sistema. Ilgus metus Danijoje žaidęs, o dabar šioje šalyje treneriu dirbantis A. Skarbalius „Auri – Dohm“ metodologiją sukūrė kartu su garsiu Danijos specialistu Carstenu Dohmu.

„Lietuvos sporto universitetas nuolat diegia naujausias technologijas bei metodologijas ir žengia koja kojon kartu su pažangiausiais Vakarų Europos sporto universitetais. Visi puikiai žinome, koks futbolas yra populiarus Europoje, o Lietuvoje jis išgyvena ne geriausius laikus. Todėl yra nepaprastai svarbu Lietuvoje rengti būsimus trenerius pagal modernias programas, sukurtas šalyse, kur futbolas yra numeris vienas. Siekiame, kad futbolo specializacijos studentai būtų visapusiškai pasirengę pradėti trenerio karjerą vaikų ir jaunimo akademijose bei profesionaliuose klubuose“, – sakė LSU rektorė prof. dr. Diana Rėklaitienė.

LSU vis daugiau dėmesio skiria futbolui ir jau ne vienus metus bendradarbiauja su Lietuvos futbolo federacija. LSU futbolo specializacijos studijas baigusiems studentams gali būti suteikiamos UEFA B ir C kategorijų trenerio licencijos. LSU sporto mokslininkai šiemet laimėjo UEFA skelbtą konkursą ir vykdant tyrimus, bendradarbiaus ne tik su Lietuvos komandomis, bet ir su vienu garsiausiu pasaulyje „Barcelonos“ futbolo klubu. Liepos mėnesį buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su „Kauno Žalgirio“ futbolo akademija.

„Kartu su Lietuvos sporto universitetu tikimės padėti būsimiems Lietuvos futbolo treneriams tapti šiuolaikiniais futbolo specialistais, gebančiais pritaikyti įgytas žinias, ugdant jaunuosius Lietuvos futbolininkus. Jau ketveri metais bendradarbiaujame su LSU, suteikdami galimybę studentams ir dėstytojams nemokamai naudotis „Stats4sport“ varžybinės veiklos analizės ir treniravimo proceso valdymo programa ir labai džiaugiamės, kad mūsų bendradarbiavimas dabar kyla į naują lygį. Manome, kad tai yra ypatingas ir neeilinis įvykis Lietuvos futbolo istorijoje“, – teigė Danijos HB „Koge“ klubą treniruojantis A. Skarbalius.

„Auri – Dohm“ metodologija susideda iš keleto dalių. Teorinėje medžiagoje yra smulkiai aprašytos visos treniravimo temos kiekvienai amžiaus grupei su detaliomis instrukcijomis, mokymosi etapais, pagrindiniais akcentais ir pedagoginiais nurodymais bei pagalba treneriams.

Ypatingas dėmesys kreipiamas į amžiaus grupių suskirstymą ir treniravimo periodus. Programoje numatyta, kad jauniausia amžiaus grupė yra vos 5–6 metų, vyriausia – 16–17 metų. Parengtoje metodologijoje yra pateikiama, kokiame amžiuje ir kokią reikšmę reikia skirti lavinant ir ugdant aukšto meistriškumo futbolininkus techniškai, taktiškai, psichologiškai bei fiziškai.