LSU studentai broliai Stankūnai – Europos jaunimo irklavimo čempionai

„Pavyko realizuoti savo viziją, todėl nuotaikos puikios“, – po triumfo Europos jaunimo (U-23) irklavimo čempionato finale sakė pavienę dvivietę irkluojantys Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentai, broliai Domantas ir Dovydas Stankūnai.

Broliai Stankūnai (treneris Zigmantas Gudauskas) finale distanciją įveikė per 06:28,47 ir 00,48 sek. aplenkė Tokijo olimpinių žaidynių vicečempionus pavienėje keturvietėje rumunus Dumitru-Alexandru Ciobica ir Floriną Lehaci. Lietuvių įgula po 1500 metrų dar atsilikinėjo nuo tituluotų varžovų, tačiau per paskutinius 500 metrų spurtavo ir finišo liniją kirto pirmieji.

„Neturėjome, kur dingti – jei norėjome tapti čempionais, reikėjo „sukti“, kiek tik turėjome jėgų, – juokėsi liepos mėnesį pasaulio jaunimo pirmenybių sidabrą jau iškovoję broliai. – Ar esame patenkinti rezultatu? Žinoma, tai pats geriausias rezultatas, kokio tik galėjome tikėtis. Apie šį medalį svajojome ilgai – kiek sportuojame, tiek apie jį ir svajojome. Pagaliau pavyko tapti čempionais“.

Sulaukę klausimo apie artimiausius planus, broliai nusijuokė: „Poilsis, o jau kitais metais mėginsime tapti pasaulio čempionais“.

www.lif.lt informacija / nuotrauka