Senatas pritaria Sveikatos tausojimo stiprinimo politikos gairėms

Nors naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad sportas ir fizinis aktyvumas stiprina ne tik žmogaus kūno, bet ir proto, jausmų bei emocijų sveikatą, gerina savijautą ir sutaupo apie 10 proc. gydymui skirtų lėšų, daugelio šalių, tarp jų ir Lietuvos, žmonių fizinis aktyvumas yra nepakankamas. Kad lietuvių sveikata gerėtų, susirūpino ir Seimo Sveikos gyvensenos komisija – ji parengė Sveikatos tausojimo stiprinimo politikos gaires.

„Džiugu, kad šiuolaikiškos sveikatos stiprinimo gairės apima visas pagrindines nefarmakologines sveikatos stiprinimo priemones – fizinį aktyvumą, sveiką mitybą ir psichinės sveikatos gerinimą. Tai vienas iš geriausių Seimo atstovų parengtų dokumentų Lietuvos žmonių sveikatos stiprinimo politikoje“, – teigia Lietuvos sporto universiteto (LSU) Senato pirmininkas prof. habil dr. Albertas Skurvydas.

Šių gairių svarbą Lietuvos žmonių sveikatos stiprinimui pabrėžia ir LSU Senatas. Jo priimtame nutarime teigiama, kad gairės parengtos pagal šiuolaikinio mokslo rekomendacijas, atitinka ir Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomendacijas dėl Fizinio aktyvumo didinimo politikos 2018–2030 m. LSU atstovai ragina Seimą vieningai paremti šias gaires ir kuo greičiau pradėti jas įgyvendinti. LSU yra pasirengęs imtis lyderio vaidmens bei atsakomybės įgyvendinant šias Gaires  ir savo veikloje remtis mokslo įrodytomis tiesomis, nes tai atitinka LSU Misiją ir Viziją.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija