LSU profesorius A. Emeljanovas: „Tarptautiniame kongrese – ypatingas dėmesys mokinių fizinio pajėgumo monitoringo sistemoms“

Šiaurės Makedonijoje vykusiame Tarptautinės fizinio ugdymo ir sporto federacijos (FIEPS Europe) 18-ajame kongrese dalyvavo Lietuvos sporto universiteto (LSU) profesorius dr. Arūnas Emeljanovas. Jis šioje federacijoje atstovauja Lietuvai.

„Šiųmečiame kongrese ypatingas dėmesys buvo skirtas mokinių fizinio pajėgumo monitoringo sistemoms sukurti. Beje, Slovėnija, Vengrija ir Portugalija jas jau turi. Šioje srityje Lietuva irgi nemažai nuveikusi, bet iki visiško monitoringo sistemos įdiegimo dar reikia gerokai padirbėti. Kongrese buvo daug diskutuota ir apie mitybos tyrimą bei fizinio ugdymo mokytojų rengimą“, – įspūdžiais dalijosi prof. dr. A. Emeljanovas.

Į Tarptautinės fizinio ugdymo ir sporto federacijos kongreso atidarymą atvyko ir neseniai išrinkta naujoji Šiaurės Makedonijos Prezidentė prof. Gordana Siljanovska-Davkova, su kuria visiškai netikėtai, bet labai maloniai pabendravo ir profesorius A. Emeljanovas.

„Kalbėjomės ne tik apie fizinį aktyvumą (visur problemos panašios), bet ir apie Prezidento rinkimus Lietuvoje. Kai Prezidentės paklausiau, kaip intensyvioje darbotvarkėje rado laiko dalyvauti mokslinėje konferencijoje apie fizinį ugdymą ir sportą, atsakė: „Negalėjau praleisti šio renginio, nes tai tiesiogiai susiję su mūsų šalies gyventojų sveikata ir gerove“.

Nors Šiaurės Makedonijos Prezidentė yra teisės profesorė, bet puikiai supranta ir kitų mokslo sričių aktualijas bei problemas. Savo kalboje prof. G.  Siljanovska-Davkova ištarė ir mano dažnai vartojamą frazę, kad fizinis aktyvumas – vienas svarbiausių veiksnių, palaikančių ir gerinančių žmonių fizinę bei psichinę sveikatą.

Manau, Lietuvos politikai, svarbių sprendimų ir įstatymų priėmėjai, per mažai dėmesio skiria fiziniam ugdymui, mokinių sveikatinimui ir sportui. Tikiuosi, kad ir kiti politikai pasieks puikiu Šiaurės Makedonijos Prezidentės lyderystės pavyzdžiu“, – teigė LSU prof. dr. A. Emeljanovas.