LSU profesoriaus M. Brazaičio įžvalgos – ir įtakingoje pasaulio žiniasklaidoje

Džiugu, kad Lietuvos sporto universiteto (LSU) mokslininkų tyrimai ir projektai vis dažniau sulaukia ne tik mokslo bendruomenės bei prestižinių mokslo žurnalų pripažinimo, bet ir pasaulio žiniasklaidos dėmesio. Pernai LSU Sporto mokslo ir inovacijų instituto mokslininko profesoriaus dr. Mariaus Brazaičio įžvalgos apie organizmo prisitaikymą šaltu oru buvo cituojamos vieno populiariausių JAV žurnalo TIME naujienų portalo time.com straipsnyje, o pastarosiomis savaitėmis – net dviejuose itin populiariuose pasaulio leidiniuose – The Wall Street Journal ir The Daily Telegraph.

„Tai, kad mūsų mokslu ir tyrimais grįstos įžvalgos paskelbtos įtakinguose pasaulio leidiniuose, rodo ne tik LSU mokslininkų darbų matomumą ir unikalumą pasauliniu mastu, bet ir tai, kad mūsų tyrimų rezultatai praktiškai pritaikomi sprendžiant sveikatos stiprinimo ir geros savijautos problemas. Labai džiugu, kad šie tyrimai tarnauja ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio žmonėms“,— džiaugiasi prof. dr. M.Brazaitis.

Žurnalo The Wall Street Journal straipsnyje Train Your Body to Work Out—or Just Hang Out—in Colder Weather dalijamasi mokslininkų ir praktikų patirtimi, ką žmogus patiria prisitaikydamas prie šalčio, kokia nauda sveikatai. Prof. M. Brazaičio teigimu, naujausi LSU mokslininkų grupės atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad norint prisitaikyti prie šalčio užtenka pabūti šaltame (14 oC) vandenyje 10 min. Anksčiau buvo manyta, kad reikia iki kelių valandų, kartojant kiekvieną dieną bei tęsiant dvi tris savaites. „Nustatyta, kad tokia adaptacija sumažina peršalimo tikimybę 30 proc. O jeigu dar ir sportuojama, tai net iki 50 proc. Reguliariai būnant šaltyje gerėja medžiagų apykaita, raumenų ir nervų darbingumas. Sėkmingai prisitaikiusieji prie šalčio geriau sprendžia dėmesio ir atminties testus, vadinasi, pagerėjusi jų galvos smegenų veikla. Pradedantiesiems rekomenduojama pratintis nuo aukštesnės vandens temperatūros (20 oC) ir kasdien mažinti po laipsnį, kol pasiekiama 14–13 oC vandens temperatūra. Tokios temperatūros vandenyje reikia išbūti bent kelias minutes. Po kelių tokio maudymosi dienų organizmas patirs mažesnį šalčio stresą, jausitės komfortiškiau“, – tvirtina prof. M. Brazaitis.

Susipažinkite su straipsniu Train Your Body to Work Out – or Just Hang Out – in Colder Weather

Jeigu norėsite perskaityti visą straipsnį, teks sumokėti 1 euro mokestį.

Tarptautinis verslo dienraštis The Wall Street Journal leidžiamas anglų kalba Niujorke nuo 1889 m. Tai vienas įtakingiausių pasaulio verslo ir ekonomikos periodinių leidinių, kurio dienos tiražas – 3 milijonai egzempliorių.

Prof. dr. M. Brazaičio įžvalgomis apie organizmo prisitaikymą prie šalčio dalijamasi ir britų dienraščio The Daily Telegraph straipsnyje The brrr illiant health benefits cold exposure

Dienraštis The Daily Telegraph platinamas Jungtinėje Karalystėje ir už jos ribų nuo 1855 m.