LSU pristatytas Azijos ir Ramiojo vandenyno tarptautinio švietimo asociacijos konferencijoje ir studijų parodoje

Australijoje, Perto mieste, vyko kasmetė Azijos ir Ramiojo vandenyno tarptautinio švietimo asociacijos konferencija (APAIE). Jos tikslas – skatinti aukštojo mokslo institucijų bendradarbiavimą, remti ir praturtinti tarptautines programas, veiklas ir mainus bei propaguoti tarptautinio švietimo vertybes Azijos ir Ramiojo vandenyno regione. Ši konferencija vienija viso pasaulio aukštojo mokslo institucijas, laikosi tarpusavio pagarbos principų ir siekia bendruomeninės pažangos.

Per APAIE konferenciją buvo surengta studijų paroda, kurios metu LSU atstovė susitiko su Taivano, Malaizijos, Indonezijos, Vietnamo, Filipinų ir Tailando universitetų atstovais, diskutavo apie bendradarbiavimo galimybes šiose šalyse sporto mokslo srityje. Dauguma šių šalių atstovų yra gerai susipažinę su Lietuva, jos istorija ir kultūra ir pagarbiai vertino mūsų šalies švietimo sistemą, studijų galimybes ir siūlomas studijų programas.

Per konferencijos sesijas buvo akcentuojamas Azijos šalių bendradarbiavimas, kūrybiškumo ir inovatyvumo, emocinės inteligencijos ugdymas bei kalbinis parengimas. Buvo pristatyti įvairūs Azijos ir Europos aukštojo mokslo tinklai, įvairių sričių bendros studijų programos, studentų mainų galimybės bei „Erasmus+“ programos bendradarbiavimo galimybės, kurios labai aktyviai veikia daugelyje Azijos universitetų.

LSU šioje konferencijoje atstovavo Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Irena Čikotienė, kuri susitiko su LSU partneriais iš Taivano, Malaizijos, giminingas studijų programas vykdančių universitetų atstovais iš Tailando, Indonezijos, Filipinų. Universitetų atstovai norėtų bendradarbiauti sporto vadybos ir turizmo, kineziterapijos, treniravimo ir visuomenės sveikatos srityse. „Susitikome su edu.KUDU, Study Portals, Douling ir kitų agentūrų atstovais, diskutavome apie galimybes plačiau viešinti LSU. P. Korėjos ir Malaizijos universitetai yra labai plačiai išvystę studentų mainus, siūlo semestro arba metų stipendijas studentams, stipendijas moksliniams tyrimams atlikti“, – pasakojo I. Čikotienė.

LSU atstovė kartu su kitais Lietuvos universitetais susitiko su Perto lietuvių bendruomenės nariais, sužinojo apie jų vykdomas veiklas bei šeštadieniais veikiančią vaikų mokyklėlę.

Ši konferencija buvo puiki proga LSU viešinimui Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių regione, naujų partnerių paieškai bei atvėrė kelius naujoms studentų mobilumo galimybėms.

Tarptautinių ryšių skyriaus informacija