LSU prestižiniame Šanchajaus reitinge pasiekė istorinį rezultatą

Lietuvos sporto universitetas (LSU) naujausiame Šanchajaus sporto mokslo institucijų reitinge (angl. Shanghai Ranking’s Global Ranking of Sport Science Schools and Departments) užėmė aukštą ir iki šiol geriausią 123 vietą.

Praėjusiais metais LSU rikiavosi 133 reitingo vietoje, o 2022-aisiais užėmė 126-ąją poziciją.  Dar prieš tai LSU nuo 2016 metų buvo pakilęs daugiau kaip per 80 pozicijų.

Geriausias LSU rodiklis fiksuojamas PUB (straipsnių skaičiaus) kategorijoje, kurioje vienintelis šalyje specializuotas sporto universitetas užima 64-ąją poziciją. Apskritai LSU į geriausių universitetų šimtuką patenka 3 iš 5 kategorijų.

„Džiaugiamės užimdami aukščiausią vietą Šanchajaus reitinge nuo pat jo sudarymo pradžios 2016-aisiais. Svarbu, kad nors reitingo skaičiavimo sistemoje labiau akcentuojami kokybiniai rodikliai, kuriuose LSU iki šiol sekdavosi sunkiausiai, reitinge Universitetas išlaiko aukštas pozicijas ir netgi kyla aukštyn. Visada orientuodavomės į kokybę, tačiau dabar, remdamiesi naująja LSU strategija, tai pabrėžiame dar labiau“, – kalbėjo LSU mokslo prorektorius profesorius dr. Edmundas Jasinskas.

Šiemet ir vėl keitėsi Šanchajaus reitingo skaičiavimo metodika. Jei anksčiau PUB rodiklio suminis svoris buvo 20 proc., tai nuo šių metų jis nukrito iki 10 proc., tačiau nuo 20 iki 30 proc. išaugo TOP (straipsnių, kurie patenka tarp dešimt geriausių žurnalo atspausdintų, skaičius) kategorijos svarba.

„Būti reitinguojamiems Šanchajaus reitinge yra svarbu dėl ateities partnerysčių plėtros ir žinomumo tarp potencialių užsienio studentų. Tai yra tarptautinio matomumo ir mokslo rezultatų įvertinimas, įrodantis, kad konkuruojame su pasaulio sporto aukštosiomis mokyklomis“, – teigė LSU rektorė profesorė Diana Rėklaitienė.

Šanchajaus specializuotame reitinge dalyvauja sporto srities mokslinius tyrimus plėtojantys universitetai ir jų padaliniai iš viso pasaulio.

Ekspertų komisija iš kelių tūkstančių mokslo įstaigų, vertindama mokslo pasiekimus ir kitus svarbiausius rodiklius, atrenka 300 geriausiųjų. Po išsamios analizės šie sporto universitetai reitinguojami pagal atskirus kriterijus bei sudaromas bendras vertinimo sąrašas.

Šiemet reitinge pirmas tris vietas užėmė Dikino (Australija) universitetas, Kopenhagos (Danija) universitetas ir Norvegijos sporto mokslo mokykla.

Pagal dabartinį Šanchajaus reitingą LSU lenkia žymias JAV, Kinijos, Brazilijos, Švedijos, Austrijos, Didžiosios Britanijos, Kroatijos ir kitų pasaulio šalių aukštąsias sporto mokyklas.