LSU plaukimo dėstytoja dalyvavo tarptautinio projekto veiklose Portugalijoje

Lietuvos sporto universiteto (LSU) Sporto ir laisvalaikio centro trenerė dr. Birutė Statkevičienė OLY, kaip plaukimo ekspertė, dalyvavo Portugalijos mieste Lousadoje savaitę vykusio ERASMUS+ K2 projekto M.O.T.H.E.R. (Mobility Opportunity Training Higher Employment Rate) veiklose.

Į šį projektą įsitraukęs Makedonijos, Graikijos, Vengrijos, Lietuvos, Italijos ir Portugalijos jaunimas. Projekto tikslai – padėti jauniems žmonėms patekti į pasaulinę darbo rinką ir būti tvariems joje, stiprinti jaunimo strategines kompetencijas ir minkštuosius įgūdžius, didinant jų verslumą ir naujų idėjų realizavimą, kurti kartų dialogą ir bendradarbiavimą tarp daugiau ir mažiau patyrusiųjų verslumo srityje.

„Visos penkios dienos Portugalijoje buvo labai intensyvios. Projekto dalyviai lankėsi jaunų žmonių verslo dirbtuvėse. Maia miestelyje apžiūrėjome automobilių garaže įkurtą „Nidore Candle“ studiją. Nidore pats gamina dekoratyvines žvakes ir jas eksportuoja į keletą šalių. Jo gamybos žvakių galima nusipirkti ir internetu. Porto miesto Coro de actores muzikos studijoje dirbantys jaunuoliai, tarp kurių – medicinos gydytojas, kompozitorius, šokėjai ir dainininkai, papasakojo apie savo veiklą su neįgaliaisiais. Lousados bibliotekos vedėja supažindino su biblioteka ir parodė muziejinius, maždaug 100 metų senumo spaustuvės įrenginius, o Lousados Rota do Romanico muziejininkai pristatė inovatyvų muziejų, garsėjantį visoje Portugalijoje. Įspūdį paliko ir nedidelis jaunų fermerių ūkis. Be to, projekto dalyviai užsuko ir į Lousados plaukimo baseiną, kuriame plaukiojo ir atliko vandens aerobikos pratimus. Buvome nustebę, kad mažo Lousados miesto gražiame 25 m ilgio baseine vandens aerobikos pamokoje dalyvavo daugiau vyresnio amžiaus vyrų negu moterų“, – įspūdžiais dalijosi LSU plaukimo trenerė B. Statkevičienė.