LSU plaukikų laimėjimai XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse

Druskininkuose šurmuliavo XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynės (PLSŽ) – puiki šventė, vienijanti viso pasaulio lietuvius. Žaidynėse dalyvavo daugiau negu 2000 lietuvių iš 23 šalių. Gausiausios delegacijos buvo iš Jungtinės Karalystės, JAV ir, žinoma, iš Lietuvos. Masiškiausios sporto šakos – krepšinis, plaukimas, lengvoji atletika.

Tarp šių žaidynių organizatorių ir dalyvių buvo daug Lietuvos sporto universiteto (LSU) alumnų.

Puikus žaidynių atidarymas, garbių svečių sveikinimai, nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimas Vilniaus gatvėje įrengtoje scenoje pakiliai nuteikė dalyvius ir žiūrovus. Draugiškai ir garsiai skandavome žaidynių šūkį „Aš – Lietuva“. Pats įdomiausias įvykis, mano manymu, buvo teatralizuotas 250 m trispalvės nešimas Druskininkų gatvėmis. Nepakartojamas jausmas!

Plaukimo varžybose dalyvavo LSU Kineziterapijos studijų programos studentas Ramūnas Pugžlys, Treniravimo sistemų studijų programos absolventė Vaida Žvirblytė ir šių eilučių autorė. Visi plaukėme 50 m ir 400 m laisvuoju stiliumi. Ramūnas, plaukdamas 50 m laisvuoju stiliumi, pasiekė asmeninį rekordą ir užėmė trečią vietą, o Vaida –  antrą ir trečią vietas. Man pasisekė laimėti abi rungtis.

LPSŽ rezultatai

Be varžybų, vyko mokslinė konferencija „Pasaulio lietuvių sporto istorija ir ateities vizija“ bei PLSŽ forumas. XI PLSŽ įvertintos kaip vienos geriausių iki šiol vykusių. Kitos žaidynės vyks 2025 m. Palangoje.

Dr. Birutės Statkevičienės OLY informacija