LSU plaukikai – tradiciniame Lietuvos veteranų plaukimo čempionate

Lietuvos veteranų plaukimo čempionate, vykusiame Kauno „Girstučio“ plaukimo baseine, dalyvavo daugiau kaip 150 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Ukrainos. Tarp jų – ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) atstovai: magistrantas latvis Arvis Aigars, Kineziterapijos studijų programos studentas Benas Mačiulaitis ir dr. Birutė Statkevičienė.

Tradiciškai prieš šventinį sezoną vykstančiame veteran čempionate plaukikams pasiūloma dalyvauti nors trijose rungtyse, o jų surinkti taškai sumuojami ir paaiškėja 10 geriausių Lietuvos čempionato dalyvių. Šiemet į dešimtuką pateko Arvis Aigars, jis buvo 9-tas (2396 taškai). B. Mačiulaitis buvo 73-čias (1125 taškai). B. Statkevičienė, plaukusi dvi rungtis, užėmė 101 vietą, bet iš visų dviejose rungtyse plaukusių dalyvių surinktų taškų suma buvo didžiausia –1614.

B. Mačiulaitis plaukė 50 m peteliške, 50 m, 100 ir 200 m krūtine. A. Aigars plaukė nuotolius laisvuoju stiliumi. Benas tapo čempionu plaukdamas 100 m krūtine, Arvis – trumpų nuotolių laisvuoju stiliumi, B. Statkevičienė – plaukdama 400 ir 800 m laisvuoju stiliumi.

Veteranų varžybose gali dalyvauti plaukikai nuo 25 metų ir vyresni. Jie skirstomi į amžiaus grupes kas 5 metai. Šios varžybos skatina žmones daugiau judėti, būti kartu, prisiminti vaikystę ir jaunystę, susitikti draugus. O svarbiausia – neaptingti. Jokių dalyvavimo normatyvų nebūna, tad raginu visus pradėti ir bandyti dalyvauti ne tik plaukimo varžybose, bet ir kituose sveikatingumo renginiuose.

Dr. Birutė Statkevičienė OLY