LSU ir užsienio mokslininkų straipsnis apie Lietuvos jaunųjų krepšininkų techninio parengumo ypatumus – tarptautiniame moksliniame žurnale

Lietuvos sporto universiteto (LSU) mokslininkai dr. Kęstutis Matulaitis ir prof. habil. dr. Antanas Skarbalius, bendradarbiaudami su kolegomis Catarina Abrantes, Bruno Gonçalvesa ir Jaime Sampaio iš Portugalijos, parengė ir publikavo tyrimą apie Lietuvos 7–17 metų jaunųjų krepšininkų kūno sudėjimo ir techninio parengtumo rodiklius bei jų kaitą skirtingais amžiaus tarpsniais.

Mokslinis straipsnis „Fitness, Technical, and Kinanthropometrical Profile of Youth Lithuanian Basketball Players Aged 7–17 Years Old“ publikuotas prestižiniame tarptautiniame moksliniame žurnale „Frontiers in Psychology“.

„Labai džiaugiuosi, kad mūsų tyrimai skinasi kelią į tarptautinius vandenis, tad Lietuvos krepšinis greitais bus žinomas ir sporto mokslo pasaulyje, – optimistiškai kalbėjo vienas iš mokslinio straipsnio autorių krepšinio dėstytojas dr. K. Matulaitis. Moksliniame straipsnyje pateikti geriausių Lietuvos jaunųjų krepšininkų kūno sudėjimo (ūgio, ištiestų rankų ilgio, kūno masės) ir techninio parengtumo (kūno ir kamuolio valdymo) rodikliai, kurie galėtų padėti praktinės veiklos ekspertams įvertinti tam tikro amžiaus krepšininkų parengtumo lygį. Ši mokslinė informacija naudinga ir treneriams, kad žinotų, kokių techninio parengtumo rodiklių prieaugių gali tikėtis tam tikrais amžiaus tarpsniais“.