LSU mokslininko dėstymo vizitas futbolo tradicijomis garsioje šalyje

Lietuvos sporto universiteto (LSU) Treniravimo mokslo katedros docentas, Sporto mokslo ir inovacijų instituto mokslo darbuotojas Audrius Sniečkus pagal „Erasmus+“ dėstytojų mobilumo programą buvo išvykęs dėstymo vizito į Santareno politechnikos instituto Rio Majoro aukštosios sporto mokyklą Portugalijoje.

„Savo dydžiu ir studijų programa institucija labai panaši į LSU, todėl buvo įdomu susipažinti su jos veiklos ypatumais. Kaip ir daugelyje kitų Pietų Europos universitetų, pati populiariausia čia yra futbolo programa. Dėmesys futbolui yra didžiulis, pratyboms vykdyti sąlygos puikios. Lauko aikštėse galima žaisti ištisus metus, o futbolo pratybos studentams vyksta net 4 kartus per savaitę. Be to, populiarios sveikatinimo ir asmeninio trenerio specializacijos. Studentai studijuoja tiek tradicines, tiek kai kurias netradicines sporto šakas, pavyzdžiui, laipiojimą uolomis ir banglenčių sportą“, – įspūdžiais dalijosi A. Sniečkus.

Vizito metu mūsų Universiteto dėstytojas vyresnių kursų studentams ir magistrantams pristatė vykdytą UEFA projektą „Užpakalinių šlaunies raumenų traumų prevencija futbolininkams“. Tai sulaukė studentų susidomėjimo. Buvo išreikštas noras bendradarbiauti mokslinių tyrimų srityje. Sutarta, kad šios institucijos futbolo dėstytojai pavasarį atvyks į LSU ir pristatys studentams paskaitų ciklą futbolo temomis.

Pasak dr. A. Sniečkaus, Portugalijoje jis ne tik dalijosi savo profesine patirtimi, bet ir įgijo praktinių įgūdžių, naudingų dabartiniam darbui bei profesiniam tobulėjimui, užmezgė naujų kontaktų su kolegomis ir sutarė dėl tolesnio bendradarbiavimo.

Nuo 2011-ųjų, kai LSU pasirašė dvišalio bendradarbiavimo sutartį su šia institucija, įvairios bendradarbiavimo veiklos gerokai išsiplėtė. Kartu su šia institucija Universitetas dalyvavo konsorciume kuriant tarptautinę Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos bakalauro studijų programą, „Erasmus+“ Sporto paprogramės finansuojamame projekte „Praturtintos sportinės veiklos programa“ ir kituose projektuose. Rio Majoro aukštoji sporto mokykla išlieka viena populiariausių partnerinių institucijų tarp mūsų universiteto studentų, besirenkančių dalines studijas pagal „Erasmus+“ programą.