LSU mokslininkė su kolegėmis iš KTU sukūrė technologinę inovaciją

Lietuvos sporto universiteto (LSU) mokslininkė, Kineziterapijos magistrantūros studijų programos direktorė, klinikos „Motus vita“ partnerė doc. dr. Vilma Juodžbalienė kartu su kolegėmis iš Kauno technologijos universiteto (KTU) doc. dr. Kristina Ancutiene ir Ana Černiavskaja sukūrė technologinę inovaciją – naujos kartos kompresinės blauzdinės prototipą.

Pasak technologinės inovacijos kūrėjų, vis ilgėjant sėdimo darbo trukmei ir trumpėjant fiziniam aktyvumui skiriamam laikui, iškyla efektyvaus fizinio aktyvumo poreikis. Įprasti kompresiniai gaminiai yra skirti pagerinti kraujo ir skysčių apytaką galūnėse. Pastaruoju metu populiarėja kraujotakos ribojimo ir treniravimo kombinavimas. Moksliniai tyrimai įrodo, kad apribotos kraujotakos sąlygomis atliekami pratimai turi pozityvų poveikį osteoartrito atvejais.

Mokslininkių sukurtas kompresinės blauzdinės prototipas savyje derina keletą savybių  – kompresiją ir pasipriešinimą atliekamam judesiui. Tai sudaro sąlygas efektyvesniam, daugiau energijos sąnaudų reikalaujančiam judesiui atlikti.