LSU mokslininkas Kwok Ng: „Mokslo prieinamumas visuomenei yra labai svarbus“

Lietuvos sporto universitete (LSU) tęsiasi „Mokslo ekscelencijos” projektas.

Vykdant projektą siekiama didinti Universiteto žmogiškuosius išteklius, pritraukiant patyrusius ir jaunus mokslininkus. Vienas iš tokių – Suomijoje šiuo metu gyvenantis dr. Kwok Ng.

„Per pastaruosius penkerius metus Lietuvoje lankiausi kelis kartus. Ir šalis, ir pats Kaunas tikrai labai gražūs. Sakyčiau, kad tai istorijos ir futuristinių idėjų mišinys. Nenuostabu, kad Kaunas neseniai buvo išrinktas būti Europos kultūros sostine. Anksčiau mėgavausi apsilankymais Kaune, todėl džiaugiuosi, kad jie padažnės“, – kalbėjo K. Ng.

Universiteto bendruomenę kviečiame plačiau susipažinti su naujuoju LSU mokslininku dr. doc. K. Ng.

– Kokios yra pagrindines Jūsų mokslinių tyrimų sritys? Į ką labiausiai koncentruojatės?

– Turiu sveikatos stiprinimo ir pritaikyto fizinio aktyvumo docento vardą. Mano mokslinių tyrimų sritys apima įvairius sveikatos švietimo ir visuomenės sveikatos aspektus, ypatingą dėmesį skiriant pritaikytam fiziniam aktyvumui.

– Koks iki šiol buvo Jūsų ryšys su LSU? Kokie Jūsų tikslai dirbant LSU?

– Iki šiol LSU buvau kviestinis profesorius, o dabar būsiu vyriausiasis mokslininkas. Mano tikslas – skatinti tobulėjimą adaptuoto fizinio aktyvumo srityje, atliekant tyrimus ir mokant. LSU turi vieną iš nedaugelio tarptautinių magistrantūros studijų programų APA ir man tikrai didelė garbė būti jos dalimi. Programa turi labai daug potencialo, o Kaunas yra puiki vieta priimti studentus į tarptautinę magistrantūros studijų programą.

– Kas sporto moksle Jus labiausiai žavi?

– Išskirtinis dalykas, kurį, beje, labai akcentuoja ir LSU, yra mokslo aktualumas visuomenei ir jo prieinamumas visiems gyventojams. Mano supratimu, tai labai svarbu. Kadangi fizinis aktyvumas yra susijęs su fizinės, socialinės ir psichinės sveikatos gerinimu, svarbu, kad visa visuomenė tai žinotų ir turėtų prieinamumą prie mokslo. Ypač sveikinu LSU iniciatyvą įsigyti inovatyvią mobiliąją laboratoriją, dėl kurios galima pasiekti įvairius Lietuvos kampelius ir taip neapriboti tyrimų imties.

– Jūs esate iš Suomijos. Kaip stipriai jūsų šalyje vertinamas mokslas ir mokslininkų darbas?

– Suomijoje mokslas yra labai vertinamas. Apie mokslinius atradimus dažnai kalbama žiniasklaidoje, visuomenė pasitiki mokslu, o jo atradimai padeda formuojant politiką. Mano supratimu, tai skatina sporto, kaip konkurencinės veiklos, ir mokslo, kaip skaidrios ir atkuriamos visuomenės tobulinimo priemonės, santykį.