LSU mokslininkai su kolegomis iš Vokietijos ieškos efektyvių kovos su raumenų silpnėjimu būdų

Europos Sąjungos šalyse nuolat daugėja vyresnio amžiaus žmonių. Dėl emigracijos ir mažėjančio gimstamumo sparčiai sensta ir Lietuvos visuomenė. Senstant daugeliui žmonių, ypač vyresniems nei 65 metų amžiaus, ypač juntamas raumenų silpnėjimas. Ieškodami efektyvių kovos su šiuo sveikatos sutrikimu būdų Lietuvos sporto universiteto (LSU) mokslininkai e. prof. p. Aivaras Ratkevičius ir doktorantas Mindaugas Kvedaras kartu su kolegomis iš Vokietijos Miuncheno technikos universiteto ėmėsi svarbių mokslinių tyrimų.

Jungtinė mokslininkų komanda, vadovaujama prof. Henning Wackerhage, nuo rugsėjo iki lapkričio pabaigos vykdys mokslinį projektą „Kova su raumenų silpnumu: jėgos pratimų ir kalorijų apribojimo poveikis griaučių raumenų masei“ (angl. Fighting muscle weakness: Regulation of muscle mass by mechanical overload and caloric restriction).

Projekte dalyvaujančių mokslininkų teigimu, su senėjimu susijęs raumenų silpnumas buvo priskirtas sveikatos sutrikimams tik 1980-aisiais. Nuo to laiko šios srities tyrimai suintensyvėjo. prieš kelerius metus buvo nustatyta, kad svarbų vaidmenį raumenų vystymosi procesuose bei masės pokyčiuose atlieka „Hippo“ baltymai. Ląstelių molekulinių mechanizmų tyrimai yra ypač svarbūs, nes padeda nustatyti farmakologinių intervencijų taikinius.

Bendradarbiaudami LSU ir Miuncheno universiteto mokslininkai atliks tyrimus ir surengs du seminarus „Raumenų senėjimas ir sveikata“, per kuriuos stengsis kuo daugiau žmonių supažindinti su raumenų silpnėjimo problema ir kovos su šiuo sveikatos sutrikimu būdais. Pirmas seminaras vyks 2018 m. spalio 6 d. Miuncheno technikos universitete, antras – 2018 m. lapkričio 8 d. Lietuvos sporto universitete.

Projektą remia Baltijos šalių ir Vokietijos aukštųjų mokyklų biuras.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija