LSU mokslininkai kartu su žymiu Harvardo universiteto profesoriumi vykdys bendrą projektą

Nuo liepos 1-osios startuoja Lietuvos sporto universiteto (LSU) mokslininkų prof. dr. Arūno Emeljanovo ir doc. dr. Brigitos Miežienės laimėtas Lietuvos mokslo tarybos mokslininkų grupių projektas „Socialinio kapitalo ir mokyklos fizinio aktyvumo politikos ryšiai su vyresnių klasių moksleivių fiziniu aktyvumu”. Pagrindinis šio dvejus metus truksiančio projekto tikslas – išanalizuoti Lietuvos 9–12 klasių moksleivių socialinio kapitalo ir mokyklos fizinio aktyvumo politikos bei jų tarpusavio sąveikos sąsajas su moksleivių fiziniu aktyvumu.

„Džiugu, kad prie LSU mokslininkų komandos prisijungė ir žymus mokslininkas iš Harvardo universiteto (Bostonas, JAV) – prof. dr. Ichiro Kawachi. Jis yra šio projekto mokslinis įkvėpėjas. Jau kelerius metus sėkmingai bendradarbiaujame su prof. dr. I. Kawachi, kartu rengiame ir publikuojame aukšto lygio mokslines publikacijas“, – teigia LSU prof. dr. A. Emeljanovas.

Tokia bendradarbiavimo su vienu geriausių pasaulyje Harvardo universitetu patirtimi pasidžiaugti gali ne kiekvienas Lietuvos universitetas. Tai rodo, kad LSU ir jo mokslininkai yra vertinami tarptautiniu lygmeniu kaip gebantys kelti ir realizuoti naujas pažangias mokslo idėjas, kaip patikimi partneriai įgyvendinant svarbius mokslo projektus.

Prof. dr. I. Kawachi yra socialinės epidemiologijos pradininkas, nuo 1992 m. dirba Harvardo universitete, Visuomenės sveikatos fakultete (angl. Harvard T. H. Chan School of Public Health, USA). Jis jau daugelį metų tyrinėja socialinių veiksnių, socialinės sanglaudos ir socialinio kapitalo reikšmę su sveikata susijusiems rodikliams, vadovauja dideliems (daugiau kaip 2mln. JAV dolerių vertės) projektams, yra parašęs beveik 800 aukšto lygio mokslinių straipsnių, publikuojamų tarptautinėse mokslinėse duomenų bazėse, 14 knygų. Mokslininkas patenka į 400 labiausiai cituojamų autorių: jo publikacijos buvo pacituotos daugiau kaip 100 tūkst. kartų, Scopus duomenų bazėje mokslininko H-indeksas yra 107.

LSU mokslininkai tikisi, kad prof. dr. I. Kawachi patirtis ir ekspertinis vertinimas bus itin naudingi kartu sėkmingai įgyvendinant projektą ir rengiant aktualias mokslines publikacijas.