LSU lengvaatlečiams- sporto specialistų ir sirgalių simpatijos

Baigiamajame metų Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) renginyje Palangoje apdovanoti geriausi metų sportininkai. Lietuvos lengvosios atletikos federacija atrinko sportininkus ir trenerius, kurie 2012 metais pasiekė geriausius rezultatus. Savo simpatijas galėjo išreikšti lengvaatlečių gerbėjai, kurie sudarė 50 procentų galutinio rezultatu. Savo balsus taip pat skyrė lengvosios atletikos treneriai (25 procentai) ir sporto žurnalistai (25 procentai).

Susumavus visus balsus geriausiu metų lengvaatlečiu tapo disko metikas Virgilijus Alekna. V.Alekna 2012 metais Londono olimpiadoje užėmė 4-ą vietą, tapo Lietuvos čempionu ir IAAF Deimantinės lygos varžybose užėmė 2-ą vietą.

Antras geriausių metų lengvaatlečių vyro rinkimuose liko šuolininkas į aukštį, LSU magistrantas Raivydas Stanys. Europos čempionato sidabro medalio laimėtojas ir olimpinių žaidynių dalyvis buvo nepralenkiamas balsuojant sirgaliams, tačiau galiausiai turėjo tenkintis antra vieta.
      Trečias geriausio 2012 metų lengvaatlečio vyro rinkimuose liko LSU absolventas Rytis Sakalauskas. Sprinteris olimpiadoje užėmė 31-ą vietą, pateko į Europos čempionato finalą ir pasaulio uždarų patalpų čempionate užėmė 9-ą vietą.

Geriausia metų lengvaatlete moterimi tapo daugiakovininkė, LSU absolventė  Austra Skujytė. Lietuvos čempionė 2012 metais pasaulio uždarų patalpų čempionate iškovojo bronzos medalį, olimpinėse žaidynėse pasiekė asmeninį rezultatą ir iškovojo 5-ą vietą, o IAAF daugiakovių iššūkio varžybose liko 4-oje vietoje.
      Trečia geriausios rinkimuose liko LSU doktorantė Lina Grinčikaitė. Sprinterė 2012 metais Europos čempionate iškovojo bronzos medalį, dalyvavo Londono olimpiados pusfinalyje ir pasiekė Lietuvos rekordą.

Geriausiu metų treneriu tapo Linos treneris Edmundas Norvilas. Antras liko buvęs A. Skujytės ir R. Sakalausko treneris, LSU sporto prorektorius prof. Aleksas Stanislovaitis, trečias Aloyzas Jasmontas, kuris treniruoja LSU studentę Zinaidą Sendriūtę.

Tradiciškai skelbiami ir geriausi Kauno sportininkai. Šiemet geriausia sportininke tapo olimpinė čempionė plaukikė Rūta Meilutytė, po jos rikiuojasi LSU sportininkės. Antra- Gintarė Scheidt (LSU absolventė, buriavimas, treneris Linas Eidukevičius), 3. Austra Skujytė (LSU absolventė, lengvoji atletika, treneriai Jūratė ir Aleksas Stanislovaičiai), 4. Donata Vištartaitė (LSU studentė, irklavimas, treneris Algirdas Arelis).