LSU lengvaatlečiai vedė Lietuvos komandą į pergalę

Savaitgalį Kaune baigėsi Europos lengvosios atletikos II lygos komandinis čempionatas. Lietuvos komanda jame užėmė antrąją vietą ir kitais metais rungtyniaus pirmojoje lygoje. Kaune vykusiame čempionate sėkmingai startavo ir Lietuvos sporto universiteto studentai. “Džiaugiuosi, kad Lietuvos komandos pagrindą sudarė mūsų universiteto lengvaatlečiai. Jų rezultatai ir nulėmė sėkmę. Atkreipčiau dėmesį, kad dauguma Kaune startavusių lengvaatlečių yra universitetų studentai. Lietuvos komanda nuolat patenka į pirmąją lygą ir vėl iškrenta į antrąją. Būtų gerai, kad pirmojoje pavyktų išsilaikyti ir pasiekti gerus rezultatus daugelyje rungčių”,- teigė nusipelnęs Lietuvos treneris, LSU sporto ir infrastruktūros prorektorius prof. dr. Aleksas Stanislovaitis.

LSU studentų pasirodymai:

Lina Grinčikaitė (treneris E. Norvilas) iškovojo aukso medalį 100 m bėgime (11,31s, geriausias asmeninis sezono rezultatas),o sidabrą  200 m (23,39s, geriausias asmeninis sezono rezultatas) distancijoje.

Sonata Tamošaitytė (trenerė A.Skujytė) pelnė bronzą 100 m barjeriniame bėgime (13,63 s, geriausias asmeninis sezono rezultatas).

Egidijus  Dilys (treneris A. Gavėnas) trečias liko 200m bėgime (21,27 s geriausias asmeninis sezono rezultatas  )

Eglė Balčiūnaitė (treneris A.Kitanov)  nepralenkiama buvo 800 m bėgime (2:03,05 s ).

5000 m (15:23,11) bėgime septintas finišavo Remigijus  Kančys (treneriai I.Juodeškienė, A. Klebauskas).

Raivydas  Stanys (treneriai A. Gavelytė ir A. Baranauskas) auksą iškovojo šuolyje į aukštį (2,21 m).

Andrius  Gudžius (treneriai V. Kidykas ir A. Miliauskas)  ketvirtas liko disko rungtyje (55,98 m).

Benas Kentra ( treneris J. Martinkus) užėmė septintąją vietą šuolyje į aukštį su kartimi (4,40 m).

Estafetiniuose bėgimuose 4 x100 m moterų komandoje mūsų universiteto studentės Lina Grinčikaitė (treneris E. Norvilas) ir Sonata Tamošaitytė (trenerė A.Skujytė) iškovojo sidabro (44,84 s) , o vyrų komandoje Egidijus Dilys (treneris A. Gavėnas) ir Lukas Gaudutis (trenerė I.Juodeškienė) pelnė aukso (39,83 s) medalius.

Eglė Balčiūnaitė (treneris A.Kitanov)  4 x 400 m rungtyje kartu su kitomis Lietuvos komandos atletėmis užtikrintai laimėjo auksą  (3:35,11 s).

Komandų rezultatai (vieta, šalis, taškai):
1.Slovėnija 221, 2.Lietuva 209, 3.Serbija 192, 4.Kroatija 178.5, 5.Danija 171.5, 6.Austrija 161, 7.Kipras 155, 8.Izraelis 150.

Pasibaigus visų lygų varžyboms paaiškėjo, kad 2014 metais Lietuvos rinktinės varžovais pirmoje lygoje bus Baltarusijos, Graikijos, Norvegijos, Rumunijos, Portugalijos, Suomijos, Airijos, Belgijos, Vengrijos, Estijos ir Slovėnijos rinktinės.