LSU lektoriui S. Kavaliauskui – LTOK „Fair Play sklaida“ apdovanojimas

LSU dėstytojas Saulius Kavaliauskas. LTOK apdovanojimas.

Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) vykusiose Lietuvos kilnaus sportinio elgesio apdovanojimų laureatai. Ceremonijos metu šešių nominacijų nugalėtojams apdovanojimus įteikė olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir Lietuvos kilnaus elgesio sporte (angl. „Fair Play“) komiteto prezidentė, olimpietė, Lietuvos sporto universiteto (LSU) alumnė Austra Skujytė.

29-ą kartą LTOK surengtuose apdovanojimuose pagerbti šių nominacijų herojai – „Už viso gyvenimo nuopelnus”, „Kilnus poelgis”, „Jaunasis sportininkas – pavyzdys bendraamžiams“, „Fair Play projektas“, „Fair Play organizacija“, bet šių metų naujovė – „Fair Play sklaida“.

Prizas pirmą kartą įsteigtoje „Fair Play sklaidos“ nominacijoje įteiktas LSU lektoriui Sauliui Kavaliauskui.

„Prieš 36 metus viename iš laikraščių buvo išspausdinta mano mintis, kad Lietuva galėtų dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Akmenukas taip įsibėgėjo, kad ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas atsirado tais pačiais metais. Labai džiaugiuosi, kad studentai olimpines vertybes puoselėja savo šeimose, nes viena iš užduočių yra aptarti olimpinio sąjūdžio reikšmę jų gyvenimui. Džiugu, kad nemažai šeimų jau laukia olimpinių žaidynių Paryžiuje ir galės aptarti lietuvių pasirodymus. Tarp LSU studentų turime ir pasaulio čempionų, ir olimpiečių, o jų puoselėjamos vertybės yra labai artimos garbingam elgesiui. Tas mane labai džiugina“, – teigė S. Kavaliauskas.

Kavaliauskas Lietuvos sporto universitete Sporto sociologijos paskaitose daug metų dėstė olimpinio ugdymo teoriją, vertybių kilmę ir raidą. Jis taip pat asmeniškai ir su savo studentais aktyviai dalyvauja kilnaus elgesio renginiuose, inicijuoja novatoriškas ir originalias edukacines veiklas studentams, šalies mokiniams ir senjorams Trečiojo amžiaus universitete. Dėstytojo paskaitose vyrauja kilnaus elgesio, garbingos kovos, gerųjų gyvenimiškų pavyzdžių ir asmenybių dvasia.

„Džiaugiuosi, kad jau daug metų apdovanojame žmones, įkvepiančius ne tik savo sportiniais laimėjimais ir rezultatais, bet ir sąžiningu bei garbingu sportiniu elgesiu. Olimpinės vertybės – pagarba, draugystė, tobulėjimas – yra neatsiejama sporto dalis. Ačiū, kad savo pavyzdžiu prisidedate prie jų sklaidos“, – Daina Gudzinevičiūtė

LTOK informacija/ E. Žaldario nuotraukos