LSU lankėsi pasaulinio garso sporto ir fizinio aktyvumo psichologijos profesorius iš Taivano

Universitete svečiavosi Nacionalinio Taivano „Normal“ universiteto Kūno kultūros ir sporto mokslų katedros profesorius, Fizinio aktyvumo ir kognityvinės neurologijos laboratorijos direktorius prof. dr. Yu-Kai Chang.

Vizito metu profesorius Yu-Kai Chang susitiko su rektore profesore Diana Rėklaitiene, katedrų vedėjais, skaitė paskaitų ciklą „Sveikos elgsenos pokytis“ Fizinio aktyvumo, mitybos ir streso valdymo studijų programos studentams.

Profesorius Yu-Kai Chang dirbo Nacionalinio Taivano sporto universiteto Mokslinių tyrimų ir plėtros biuro dekano pareigose. Šiuo metu jis yra Tarptautinės sporto psichologijos draugijos (ISSP) ir Azijos ir Pietų Ramiojo vandenyno šalių sporto psichologijos asociacijos iždininkas ir viceprezidentas, Kinijos profesionalios beisbolo lygos psichologinis konsultantas.

Profesorius Yu-Kai Chang dirba sporto psichologijos mokslinių tyrimų srityje. Jis yra publikavęs daugiau nei 200 straipsnių šalies ir tarptautiniuose žurnaluose, įskaitant tokius tarptautiniu mastu pripažintus žurnalus kaip „Sport Medicine“, „International Review and Sport and Exercise Psychology“, „Health Psychology“, „Medicine and Science in Sports and Exercise“, „NeuroImage“, „Journal of Sport and Exercise Psychology“, „Psychology for Sport and Exercise“ ir „Psychophysiology“. Taip pat prof. Yu-Kai Chang yra parašęs 10 skyrių įvairiuose tarptautiniuose akademiniuose leidiniuose ir išvertęs keturias užsienio autorių akademines knygas. Jis yra pelnęs daugybę tarptautinių akademinių apdovanojimų. 2021 ir 2022 metais prof. Yu-Kai Chang buvo įtrauktas į Stanfordo universiteto skelbiamą 2 proc. geriausių pasaulio mokslininkų sąrašą.

Profesorius Yu-Kai Chang yra mokslinio žurnalo „Quartey of Chinese Physical Education“ (TSSCI) vyriausiasis redaktorius, „Journal of Sport and Health Science“ (SSCI/SCI) redaktoriaus pavaduotojas, „International Journal of Sport and Exercise Psychology“ (SSCI/Scopus) redaktorius, „Journal of Sport and Exercise Psychology“ (SSCI/SCI) ir „Psychology for Sport and Exercise“ (SSCI/SCI) redkolegijos narys.

„Esu dėkingas už daugybę per šį trumpą vizitą surengtų susitikimų. Turėjau galimybę skaityti paskaitas studentams, susitikome ir diskutavome su universiteto rektore, akademinių padalinių vadovais ir Tarptautinių ryšių skyriaus darbuotojais. Šie susitikimai ir pokalbiai reikšmingai sustiprino dialogą tarp abiejų universitetų mokslo, studijų ir mokymų organizavimo srityse, todėl įgyta patirtis buvo labai vertinga. Tikiu, kad tai svarbus mūsų universitetų bendradarbiavimo žingsnis!“ – vizitą LSU apibendrino profesorius Yu-Kai Chang.