LSU krepšininkai – tarptautinio turnyro Izraelyje nugalėtojai

Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšinio komanda tapo 2019 metų Draugystės turnyro Izraelyje nugalėtojais. Ji dėl čempionų vardo grūmėsi su dešimt komandų iš Ukrainos, Lenkijos, Izraelio, Rusijos, Jordanijos ir kitų šalių.

LSU krepšininkai A grupėje nugalėjo Airijos (103-57), Izraelio antrąją (65-26), Rusijos universiteto (52-47) komandas. Vienintelį kartą grupėje LSU pralaimėjo Izraelio pirmajai ekipai (54-62).

Pusfinalyje Lietuvos sporto universiteto  krepšininkai susitiko su Ukrainos antros lygos komanda ir ją įveikė 62-52.

Dar atkaklesnė buvo finalo kova, kurioje LSU komanda 63-60 nugalėjo Izraelio krepšinio rinktinę bei iškovojo taurę.

Draugystės turnyrą prieš 14 metų įkūrė NBA komandos Atlantos „Hawks“ bendrasavininkas Edas Peskovičius (Ed Peskowitz). Jis skirtas stiprinti diplomatinį ir sporto bendradarbiavimą Vidurio Rytų regione. Pirmieji turnyrai buvo rengiami Tel Avive, vėliau persikėlė į Eilato miestą.

Lietuvos sporto universiteto komandos treneriai – Edas Nickus ir Edvinas Žaromskis. Žaidėjai – Lukas Taparauskas, Gytis Neimantas, Arminas Bačiūnas, Rokas Mačiulis, Robertas Balčius,  Edvinas Kurlinkus, Benas Survila, Eimantas Maksvytis.