LSU ir toliau sėkmingai įgyvendina infrastruktūros rekonstrukcijos projektus

Lietuvos sporto universitetas (LSU) toliau tęsia sporto bazių rekonstrukciją ir planuoja naujus darbus. Atnaujintas LSU baseinas, A. Stanislovaičio lengvosios atletikos manieže esanti treniruoklių salė ir kiti sektoriai, netrukus planuojama atnaujinti III rūmuose esančius akademinio irklavimo ir baidarių bei kanojų baseinus, jų įrangą ir treniruoklius.

„Džiugu, kad rekonstrukcijos darbai įgauna pagreitį. Netrukus darbai prasidės ne tik LSU III rūmuose, bet ir bendrabutyje. Jį atnaujinus pagerės studentų gyvenimo kokybė. Toliau planuojame ir kitus darbus“, – teigė LSU sporto ir partnerystės prorektorius Vidas Bružas.

Naująjį plaukimo sezoną pradėję LSU baseino lankytojai negalėjo nepamatyti permainų: jame įrengtos įtempiamos lubos, perdažytos sienos, suolai, turėklai. Dabar jau pakeisti radiatoriai, baigiama atnaujinti baseino treniruoklių salė. Seniausias Kaune baseinas laukia naujų lankytojų.

Nemažai permainų ir A. Stanislovaičio lengvosios atletikos manieže.

„Prieš keletą metų vykdėme kosmetinį patalpų remontą, o dabar LSU lengvosios atletikos manieže tvarkomas rutulio stūmimo sektorius. Netrukus turėsime naują inventorių – bus įrengti nauji šuolio ir karties čiužiniai. Bus sutvarkytos aktyvios zonos su specialia saugia danga. Čia sportininkai ras naujus dviračius, bėgimo takelius, „Concept“ irklavimo treniruoklius, TRX jėgos diržus, švediškas sieneles, skersinius, taikinius medicininiams kamuoliams mėtyti, kokybiškus svarelius, svarmenis crossfit treniruotėms“, – teigia LSU lengvosios atletikos maniežo administratorius Tomas Intas.

Šiame manieže esanti treniruoklių salė irgi atnaujinta: pakeista danga, atitinkanti higienos reikalavimus, perdažytos sienos, įrengtas naujas apšvietimas, sutvarkyta ventiliacija.

LSU lengvosios atletikos maniežas pastatytas 1979 m., jo plotas – apie 5000 kv. m. Maniežas yra pritaikytas lengvaatlečių reikmėms, tačiau jame gali sportuoti ir rankininkai bei salės futbolininkai. Manieže vyksta LSU studentų paskaitos ir pratybos, Kauno miesto lengvaatlečių treniruotės. Be to, patalpos ir nuomojamos.

Prieš penkerius metus LSU lengvosios atletikos manieže irgi buvo atlikta infrastruktūros rekonstrukcija. Paramos lėšomis apšiltintos sienos, cokolis ir stogas, sustiprinti pamatai, rekonstruotos šilumos punkto ir vėdinimo sistemos, pakeisti langai ir durys. Projektui skirta 832118,96 eurų.

Rekonstrukcijos nekantriai laukia dar kelių sporto šakų specializantai. Netrukus prasidės dar viena rekonstrukcija – bus atnaujinti akademinio irklavimo ir baidarių bei kanojų baseinai, jų įranga ir treniruokliai. Be to, bus suremontuota rūsyje esanti sporto salė bei su ja susijusios patalpos ir pirmame aukšte esanti sporto salė. Judėjimo negalią turintys asmenys galės patogiau patekti į baseinus, nes bus įrengtas keltuvas tarp pirmo aukšto ir rūsio bei mobilus keltuvas patekti į baseiną. Visa rekonstrukcijos projekto suma – 411109,20, finansuojama dalis siekia 369998,20 eurų.

Užbaigus projektą bus organizuojami ne mažiau kaip keturių sporto šakų fizinio aktyvumo užsiėmimai: irklavimo baseinuose – irklavimo, baidarių ir kanojų baseine – baidarių bei kanojų, o sporto salėse – karatė ir dviračių sporto.

Rekonstrukcija vyks pagal projektą „Fizinio aktyvumo didinimas, atnaujinant LSU sporto bazės dalį, esančios Perkūno al. 3A, Kaunas“, kuris iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, o jį administruoja Centrinė projektų valdymo agentūra. „Praėjusį mėnesį jau pasirašėme finansavimo sutartį. Šiuo metu vykdomos techninio projekto pirkimo procedūros, o remonto darbus planuojama vykdyti kitų metų kovo-liepos mėnesiais“, – sako LSU Infrastruktūros ir paslaugų centro vyr. specialistas Jonas Armonavičius.