LSU ir Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija – tarptautinio projekto „ESA“ veiklose

Lietuvos sporto universitetas (LSU) ir Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija sėkmingai bendradarbiauja tarptautiniame projekte „ESA – Praturtintos sportinės veiklos programa“.

„ESA“ projektu siekiama parengti ir įgyvendinti kognityvinėmis užduotimis praturtintą sportinės veiklos programą mokyklinio amžiaus vaikams, kuri lavintų moksleivių motorinius įgūdžius, gerintų jų kognityvinius ir socialinius gebėjimus bei motyvaciją būti fiziškai aktyviems.

Keturis mėnesius, nuo vasario iki gegužės, moksleiviai aktyviai dalyvavo intervencinėje programoje. 14 savaičių jie vykdė inovatyvią kognityvinėmis užduotimis praturtintą kūno kultūros pamokų ir plaukimo pratybų baseine programą. Kontrolinė vaikų grupė buvo sudaryta iš 3 ir 5 klasių moksleivių. Prieš intervenciją ir po jos ESA programos originaliais testais buvo matuojamas moksleivių fizinis parengtumas, vertinta kognityvinių funkcijų ir motyvacijos fiziniam aktyvumui kaita. Moksleivių tėvai dalyvavo edukacinėje programoje apie fizinio aktyvumo įtaką sėkmingai vaikų raidai.

Europos Komisijos inicijuotos #BEACTIVE Europos sporto savaitės metu Gimnazijoje mokiniams, jų tėvams ir mokytojams buvo pristatyta atlikto tyrimo rezultatų analizė, palyginti Lietuvos ir Italijos moksleivių testavimo duomenys. Mokykloje surengti įspūdingą fizinio aktyvumo popietę LSU Treniravimo mokslo katedros dėstytojoms doc. dr. Simonai Pajaujienei ir doc. dr. Ilona J. Zuozienei talkino Treniravimo sistemų studijų programos ketvirtakursė Otilija Pajaujytė. Per popietę buvo ne tik diskutojama apie mokinių fizinę ir kognityvinę būklę, bet ir surengta grupinio fizinio aktyvumo mankšta.

Primename, kad „Erasmus+ Sportas“ programos finansuojamą projektą „ESA – Praturtintos sportinės veiklos programa“ įsitraukė devynios institucijos iš septynių šalių: Palermo universitetinio sporto centras (projekto koordinatorius) ir Palermo universitetas (Italija), Lietuvos sporto universitetas (Lietuva), Mursijos universitetas (Ispanija), Splito universitetas (Kroatija), Rio Majoro aukštoji sporto mokykla ir Aveiro regiono švietimo ir valorizacijos asociacija (Portugalija), Miuncheno technikos universitetas (Vokietija) ir Ankaros universitetas (Turkija).

LSU šiame projekte atstovauja dėstytojos doc. dr. S. Pajaujienė, doc. dr. I. J. Zuozienė ir dr. I. Tilindienė, o projektą administruoja Tarptautinių ryšių skyriaus specialistas T. Kukenys.

2019 metais, baigus projektą, bus skelbiami Europos moksleivių fizinio pajėgumo ir kognityvinių funkcijų bei motyvacijos testavimo apibendrinti duomenys.

Doc. dr. Ilonos Juditos Zuozienės informacija