LSU garbės daktaras, FISU prezidentas O. Matytsinas: „Stiprus ir savarankiškas sporto universitetas Lietuvai reikalingas“

  Almatos mieste (Kazachstanas) vykstančioje 28-ojoje pasaulio žiemos universiadoje Tarptautinės universitetų sporto federacijos (FISU) prezidentas, LSU garbės daktaras Olegas Matytsinas  maloniai sutiko pasidalyti mintimis apie Lietuvos studentų sportą.

  Gerbiamas Prezidente, Jūs dvejus metus vadovaujate FISU. Kokius pokyčius pavyko įgyvendinti stiprinant studentų sporto judėjimą pasaulyje?

  Visame pasaulyje studentai yra pati galingiausia ir šiuolaikiškiausia varomoji jėga. Tą patį galime pasakyti ir apie studentų sportą. Tai būsimi olimpiečiai, geriausi savo šalies ambasadoriai. Šiandien jie akademinio sporto atstovai, o rytoj gali tapti elito sporto lyderiais. FISU pradėjo glaudžiai bendradarbiauti su Tarptautiniu olimpiniu komitetu (TOK), Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) ir kitomis tarptautinėmis organizacijomis. Visų jų bendras tikslas – studentų sporto judėjimas, kuris plėtojamas universitetuose, nacionalinėse studentų sporto ir kontinentinio universitetinio sporto asociacijose.

  Kaip pasaulio studentų sportui svarbi Lietuva?

  Lietuvos studentų sportas pastarąjį dešimtmetį padarė didžiulę pažangą. Jau keliose vasaros universiadose Jūsų šalies studentai yra įsitvirtinę geriausių pasaulio šalių penkioliktuke iš daugiau kaip 170 valstybių. O jei dar atkreiptumėme dėmesį į pasaulio šalių gyventojų skaičių, pamatytumėme, kad Lietuva yra tarp sporto šalių lyderių.

  Ką turime daryti, kad ir ateityje išliktume pasaulio studentų sporto elite?

  Jei pažvelgsime į studentų sporto šalių lyderių pirmąjį dešimtuką, yra du išskirtiniai bruožai: visose šalyse yra sporto universitetai, o studentų sportui didelį dėmesį skiria tų šalių vyriausybės. Tad Lietuvai norint išlikti pasaulio studentų sporto elite būtina sąlyga – stiprus, savarankiškas ir šiuolaikiškas sporto universitetas, kuriam deramą dėmesį skiria šalies Vyriausybė.

Parengta pagal Lietuvos studentų sporto asociacijos informaciją