LSU doktorantė R. Brazdžionytė tapo Europos karatė čempione

Lietuvos sporto universiteto (LSU) doktorantė Rūta Brazdžionytė Sakartvelo sostinėje Tbilisyje vykusiame Europos pilno kontakto karatė čempionate tapo Senojo žemyno čempione.

R. Brazdžionytė į 55-60 kg svorio kategorijos finalą įsiveržė viesulu, visas 3 pirmąsias savo kovas užbaigdama anksčiau laiko. Pirmajame etape jos smūgių neatlaikė belgė Shanty Jacobs, ketvirtfinalyje – lenkė Sandra Nowak, o pusfinalyje – švedė Mirjam Bjorklund.

Finale teko susitikti su kylančia Vengrijos karatė žvaigže Lily Mezo. Po pagrindinio kovos laiko vienas teisėjas skyrė pergalę LSU doktorantei, kiti keturi skelbė lygiąsias, tad merginoms teko kovoti pratęsime.

Jo metu vengrė atliko draudžiamą smūgį ranka į galvą ir pasiuntė R. Brazdžionytę į nokdauną. Nepaisydama ką tik patirto nokdauno, atnaujinus kovą lietuvė buvo gerokai aktyvesnė ir laimėjo kovą – jai pergalę skyrė 4 teisėjai (4:0).

„Savo pasirodymą vertinu labai gerai, tai buvo vienas geriausių čempionatų per visą mano karjerą. 10-11 metų dalyvavimo čempionatuose padarė savo, man čia buvo tikra šventė, – po varžybų kalbėjo R. Brazdžionytė. – Finalinė kova užtruko kiek ilgiau, bet varžovė buvo labai stipri, ji garsėja savo smūgiais. Tas kažkiek gąsdino, bet, kaip buvo parašyta vienoje apžvalgoje, susitiko jaunimo atstovė su veterane. Veteranės statusas įpareigoja daryti savo darbą gerai ir nežiūrėti labai į šalis.“

Lietuvos Kyokushin Karate federacijos informacija / Algimanto Barzdžiaus nuotrauka