LSU doktorantė „Erasmus+“ galimybėmis naudojasi jau nuo magistrantūros studijų

Lietuvos sporto universiteto (LSU) trečio kurso doktorantė Ema Juškevičiūtė puikiai pažįsta „Erasmus+“ programą, kurios galimybėmis naudojosi studijuodama ir magistrantūroje, ir doktorantūroje. Per magistro studijas Ema praleido vieną semestrą Vingeito akademiniame koledže, Izraelyje. Kompetentingi dėstytojai ne tik dalijosi žiniomis, bet ir padėjo susipažinti su Izraelio kultūra, gamta, tradicijomis. Tel Avivas vis dar išlieka tarp mylimiausių Emos miestų.

Na, o studijuodama doktorantūroje E. Juškevičiūtė „Erasmus+“ mobilumui skyrė net 365 dienas! Taigi studentė išnaudojo visas galimas mobilumo dienas. Pirmą ir antrą mokslinę praktiką Ema praleido Mainco universitete, Vokietijoje. „Į pirmą praktiką Vokietijoje išvykau 2020-aisiais. Viskas – tiek darbai, tiek ryšys su kolegomis, tiek socialinis gyvenimas – klostėsi labai sklandžiai. Didžiąją laiko dalį dirbau molekulinės biologijos laboratorijoje, analizavau kraujo mėginius, atsivežtus iš LSU, prisidėjau prie vokiečių vykdomų tyrimų. Per antrą vizitą Mainco universitete tęsiau anksčiau pradėtus darbus ir planavau ateities projektus. Pagrindinė visų tyrimų tema yra laisvai cirkuliuojanti DNR (angl. cfDNA), fizinio krūvio, streso, šilumos poveikis jos kinetikai. Nors praktika pasibaigė, dar lieku padirbėti Mainco mieste”, – džiaugiasi LSU doktorantė.

Ema yra puikus „Erasmus+“ galimybių pavyzdys! Tokia progra gali naudotis visi LSU doktorantai – tereikia pildyti paraišką Univeriteto informacinėje sistemoje (Paraiška dėl mobilumo užsienyje (Doktorantūros studentams)) bet kuriuo mokslo metų laiku.

Išsamesnės informacijos prašome kreiptis į Tarptautinių ryšių skyrių el. paštu erasmus@lsu.lt