LSU doktorantas Edvinas Eimontas – apie e. sporto žaidimus ir jų poveikį laidoje „Laikas veikti“

Lietuvos sporto universiteto doktorantas, Sporto vadybos, ekonomikos ir sociologijos katedros dėstytojas Edvinas Eimontas, ne vienerius metus besidomintis e. sportu 15min.lt studijoje kalbėjosi su sveikatingumo motyvatore Vlada Musvydaite. Laidos tema – „E. sporto žaidimai: naudingi ar žalingi?“

Nors kompiuteriniai žaidimai vertinami nevienareikšmiai, tačiau elektroninis sportas, arba e. sportas, vis labiau populiarėja. Ar Lietuvoje populiarus e. sportas? Ar e. sportas gali paskatinti sportuoti, o gal atvirkščiai? Žalingas jis ar naudingas? „Yra daug skirtingų nuomonių. Vieni sako, kad tai yra žalinga, nes tai yra sėdimas sportas, neskatina bendruomeniškumo, aktyvaus laisvalaikio, kitų nuomone, tai sukuria galimybes tobulinti tam tikras kompetencijas, kaip greitas sprendimų priėmimas, bendradarbiavimas komandoje,“ – sakė Edvinas Eimontas.

80 procentų tradicinio sporto elementų galima pritaikyti e. sporto industrijoje. Ten vyksta tokie patys renginiai, turnyrai, lygos, netgi tam tikra dopingo kontrolė. Užsienyje jau yra mokymo programos rengiančios e. sporto specialistus, tai yra sporto vadybininkai, kurie planuoja dirbti e. sporto industrijoje.

„Laikas veikti“ – tai laida, kurioje kalbama apie sveikatingumą, psichologiją, motyvaciją judėti skirtingose gyvenimo srityse. Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė kiekvieną antradienį kalbina savo srities profesionalus ir pateikia konkrečių patarimų.

Visą straipsnį galite rasti naujienų portale 15min.lt
Laidos „Laikas veikti“ įrašą žiūrėkite čia

 

 

 

Parengta pagal 15min.lt informaciją
15min.lt nuotr.